• შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტისა და კო...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტისა და კომპანია „ბრითიშ პეტროლიუმის“ წარმომადგენლებს შორის სამუშაო შეხვედრა გაიმართა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტისა და კომპანია „ბრითიშ პეტროლიუმის“ (BP) ორგანიზებით სამუშაო შეხვედრა ჩატარდა, რომელსაც შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე მერაბ მალანია, სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტისა და კომპანია „ბრითიშ პეტროლიუმის“ ხელმძღვანელი პირები ესწრებოდნენ.
შეხვედრის მონაწილეებმა, BP-ის ოპერირების ქვეშ მყოფი სახელმწიფო სტრატეგიული დანიშნულების ობიექტების უსაფრთხოების უზრუნველყოფის მიზნით, კრიზისულ სიტუაციებზე რეაგირების საკითხები განიხილეს.
ღონისძიების მიზანი იყო კრიზისულ სიტუაციებში შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და კომპანია „ბრითიშ პეტროლიუმს“ შორის კოორდინაციისა და კომუნიკაციის ეფექტურობის გაზრდა, ასევე, სხვადასხვა სახელმწიფო უწყების როლისა და პასუხისმგებლობის სფეროების იდენტიფიცირება და მათი ეფექტურობის შეფასება, გამოვლენილი ხარვეზების საფუძველზე, კრიზისულ სიტუაციებზე რეაგირების არსებული სამოქმედო გეგმების გაუმჯობესების გზების განსაზღვრა.

• A working meeting held between the Strategic Pipelines Protection Department of ...
A working meeting held between the Strategic Pipelines Protection Department of Ministry of Internal Affairs and representatives of British Petroleum (BP)
A working meeting organized by the Strategic Pipelines Protection Department of Ministry of Internal Affairs and British Petroleum (BP) was attended by the Deputy Minister Merab Malania and leadership of Strategic Pipelines Protection Department and British Petroleum.
Parties of the meeting discussed crisis response measures in order to ensure security of BP operated State strategic facilities.
The aim of the meeting was to enhance effectiveness of coordination and communication between the Ministry of Internal Affairs and British Petroleum as well as to identify the roles and spheres of responsibility of various state bodies and assess their effectiveness; based on revealed gaps find the ways to improve existing crisis response plans.