შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლები ბაკურიანში სამთო მომზადების შუალედურ კურსს გადიან
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლები სამთო მომზადების ზამთრის შუალედურ სასწავლო კურსს გადიან. სწავლება შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და თავდაცვის სამინისტროს თანამშრომლობის ფარგლებში ბაკურიანში ტარდება და მას პოლკოვნიკ ბესიკ ქუთათელაძის სახელობის საჩხერის სამთო მომზადების სკოლის ინსტრუქტორები უძღვებიან.
სწავლების განმავლობაში დეპარტამენტის თანამშრომლები შეისწავლიან მაღალ მთაში სროლას, ადგილმდებარეობის მიხედვით ორიენტირებას, დაშავებულისთვის პირველადი დახმარების აღმოჩენას, საევაკუაციო საშუალებების გამოყენებას, ზვავში მოყოლილი ადამიანის ძიების მეთოდებს, თოვლში თავშესაფრის მოწყობას, განსაკუთრებულად ცივ პირობებში მოქმედებასა და გაუკვალავ თოვლში ტექნიკურ სრიალს.
სასწავლო კურსის მიზანი შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომელთა სამთო უნარ-ჩვევების გაუმჯობესება და კვალიფიკაციის ამაღლებაა.

• Employees of Strategic Pipelines Protection Department of the Ministry of Intern...
Employees of Strategic Pipelines Protection Department of the Ministry of Internal Affairs are undergoing mountain training course in Bakuriani
Employees of Strategic Pipelines Protection Department of the Ministry of Internal Affairs are undergoing winter training course. The training is held in Bakuriani within the framework of cooperation between the Ministry of Internal Affairs and the Ministry of Defense and is led by the instructors of Colone, Besik Kutateladze Sachkhere Mountain Training School.
During the training, the employees of the department will learn shooting in high mountains, orientation according to the location, finding first aid for the injured, utilizing evacuation means, methods of searching for a person trapped in an avalanche, arranging a shelter in the snow, operating in extremely cold conditions and technical skiing in untracked snow.
The purpose of the training course is to improve mountain skills and raise the qualifications of employees of Strategic Pipelines Protection Department of the Ministry of Internal Affairs.