• შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენმა მთის მოსახლეობას აუცი...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენმა მთის მოსახლეობას აუცილებელი პროდუქტები ჩაუტანა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენმა თუშეთის მიმართულებით გეგმიური რეისი შეასრულა. მესაზღვრეების როტაციისა და მათთვის აუცილებელი ტვირთის ტრანსპორტირების გარდა, სასაზღვრო ავიაცია ადგილობრივ მოსახლეობასაც მოემსახურა.
სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენით კახეთის რწმუნებულმა ირაკლი ქადაგიშვილმა თუშეთის სოფლების 25-მდე ოჯახს ძირითადი მოხმარების საკვები პროდუქტები ჩაუტანა.
სასაზღვრო ავიაციის გეგმიური რეისი ხევსურეთის მიმართულებითაც შესრულდა. მცხეთა-მთიანეთის სახელმწიფო რწმუნებულმა შალვა კერესელიძემ პირიქითა ხევსურეთის სოფლებში მცხოვრებ 50-მდე ოჯახს პროდუქტები და პირველადი საჭიროების ნივთები ჩაუტანა.
რთული გეოგრაფიული და მეტეოროლოგიური პირობების გამო, თუშეთის, შატილისა და არხოტის სოფლები გარე სამყაროს ჯერ კიდევ მოწყვეტილია და მოსახლეობასთან კომუნიკაცია სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენის საშუალებით ხდება.

• The helicopter of the MIA border Police of Georgia delivered the necessary goods...
The helicopter of the MIA border Police of Georgia delivered the necessary goods to the mountain population
The helicopter made a scheduled weekly flight to Tusheti. In addition to rotating the border guards and transporting their cargo, the border aviation assisted the local population as well. The Kakheti State Governor Irakli Kadagishvili, delivered basic food products to about 25 families in the villages of Tusheti.
The Border Police Aviation made a planned flight to Khevsureti as well.
Mtskheta-Mtianeti State Governer Shalva Kereselidze delivered products and basic necessities to about 50 families living in the villages in Khevsureti.
Due to difficult geographical and meteorological conditions, the villages of Tusheti, Shatili and Arkhoti are still cut off from the outside world, and communication with the population is provided by the Border Police helicopters.