• შინაგან საქმეთა სამინისტროს საინფორმაციო-შემეცნებითი კამპანიის - ”ემეგობრე პოლიც...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საინფორმაციო-შემეცნებითი კამპანიის - ”ემეგობრე პოლიციას” ფარგლებში საზოგადოებრივი ღონისძიება ბათუმში მეორე დღეა აქტიურად მიმდინარეობს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კამპანიის - „ემეგობრე პოლიციას“ ფარგლებში გამართული საინფორმაციო-შემეცნებითი ორდღიანი ღონისძიება ბათუმში, ანბანის კოშკთან გრძელდება. ღონისძიება ბათუმში გუშინ გაიხსნა და მეორე დღეა აქტიურად მიმდინარეობს. მომავალი კვირიდან, კამპანიის ფარგლებში, ბათუმის სკოლებში საინფორმაციო შეხვედრები ჩატარდება.
სახალხო ღონისძიებების პარალელურად, პროექტი მოიცავს შსს-ს დანაყოფების, კერძოდ, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის, ადამიანის უფლებათა დაცვისა და გამოძიების ხარისხის მონიტორინგის დეპარტამენტის, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის, მომსახურების სააგენტოს და საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრი "112"-ის წარმომადგენლების ვიზიტებს სკოლებში. საინფორმაციო-შემეცნებითი შეხვედრები გაიმართება მოსწავლეებთან, რომლის მიზანია ბავშვებსა და მოზარდებში საზოგადოებრივი უსაფრთხოებისა და მართლწესრიგის შესახებ ცნობიერების ამაღლება.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კამპანიას - „ემეგობრე პოლიციას“ განგრძობითი ხასიათი ექნება. ბათუმის გარდა, სახალხო ღონისძიებები ქვეყნის მასშტაბით, სხვა ქალაქებშიც ჩატარდება. ბათუმის მსგავსად, მოზარდებსა და ყველა დაინტერესებულ ადამიანს საშუალება ექნებათ, გაეცნონ შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის საქმიანობას, ასევე, შეეძლებათ, დაათვალიერონ საპატრულო პოლიციის, საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრი „112“-ის, მომსახურების სააგენტოს, საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტის, სასაზღვრო პოლიციის, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის, დაცვის პოლიციის და განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის სპეცტექნიკა და აღჭურვილობა. ბავშვები, სამინისტროს წარმომადგენლებთან ერთად, მონაწილეობას მიიღებენ სხვადასხვა შემეცნებით და გასართობ აქტივობაში.

• Within the framework of information and awareness raising campaign of the Minist...
Within the framework of information and awareness raising campaign of the Ministry of Internal Affairs - ”Befriend the Police”, public event is actively underway in Batumi for the second consecutive day
Two-day informative and educational event held within the framework of the campaign of the Ministry of Internal Affairs - "Befriend the Police" continues in Batumi, near the Alphabet tower. The event was opened yesterday in Batumi and has been actively conducted for the second day. Beginning from next week, within the framework of the campaign, informational meetings will be held in Batumi schools.
In parallel with the public events, the project includes visits of representatives of the Ministry of Internal Affairs units to schools. Meetings at schools will be held by Patrol Police Department, Human Rights Protection and Quality Investigation Monitoring Department, Emergency Situations Management Service, Service Agency and Emergency Response Center "112" representatives. Informative-educational meetings will also be held with students, the purpose of which is to raise awareness among children and juveniles on public safety and rule of law.
The campaign of the Ministry of Internal Affairs - "Befriend the Police" will continue in the future. In addition to Batumi, public events will also be held in other cities throughout the country. Like in Batumi, under-aged persons and all interested individuals will have the opportunity to learn about the activities of various units of the Ministry of Internal Affairs, as well as to visit and view the Patrol Police, Emergency Response Center "112", Service Agency, Forensic-criminalistics Department, Border Police, special machinery and equipment of the Emergency Situations Management Service, Security Police and Special Tasks Department. Children, together with representatives of the agency, will participate in various educational and entertainment activities.