• შინაგან საქმეთა სამინისტროს საინფორმაციო-შემეცნებითი კამპანია - „ემეგობრე პოლიც...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საინფორმაციო-შემეცნებითი კამპანია - „ემეგობრე პოლიციას“ ახალქალაქში გაიმართა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საინფორმაციო შემეცნებითი კამპანიის - ”ემეგობრე პოლიციას” ფარგლებში, ახალქალაქის ცენტრალურ პარკში საზოგადოებრივი ღონისძიება გაიმართა.
ღონისძიებას დაესწრნენ შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ალექსანდრე დარახველიძე, სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი გიორგი ბუხრაშვილი, სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის ხელმძღვანელი პირები, შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის მოადგილე შოთა რეხვიაშვილი, სახელმწიფო რწმუნებული სამცხე-ჯავახეთში - ბესიკ ამირანაშვილი და ახალქალაქის მუნიციპალიტეტის წარმომადგენლები.
კამპანიის ფარგლებში, სხვადასხვა გასართობი და შემეცნებითი აქტივობები ჩატარდა. ღონისძიებაზე მისულ სტუმრებს საშუალება ჰქონდათ, გაცნობოდნენ შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიის, საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ „112“-ის, მომსახურების სააგენტოს, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის, საპატრულო პოლიციის, სასაზღვრო პოლიციის, საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტის და დაცვის პოლიციის საქმიანობას. ასევე, დაათვალიერს აღნიშნული დანაყოფების აღჭურვილობა და სპეცტექნიკა.
ღონისძიებაზე მისულ სტუმრებს შესაძლებლობა ჰქონდათ სამინისტროს წარმომადგენლებთან ერთად სხვადასხვა გასართობ და შემეცნებით აქტივობაში მიეღოთ მონაწილეობა.

• The information and awareness campaign of the Ministry of Internal Affairs - ”Be...
The information and awareness campaign of the Ministry of Internal Affairs - ”Befriend the Police” was held in Akhalkalaki
A public event was held in the central park of Akhalkalaki within the framework of the information and awareness campaign of the Ministry of Internal Affairs - "Befriend the Police".
The event was attended by Deputy Minister of Internal Affairs - Aleksandre Darakhvelidze, Director of Samtskhe-Javakheti Police Department - Giorgi Bukhrashvili, heads of various departments of the Ministry, Deputy Minister of State for Reconciliation and Civic Equality -Shota Rekhviashvili, Governor of Samtskhe-Javakheti - Besik Amiranashvili and representatives of Akhalkalaki Municipality.
Within the framework of the campaign, various entertainment and educational activities were held. The guests who came to the event had the opportunity to get familiarized with the activities of the Academy of the Ministry of Internal Affairs, Public Security Command Center "112", Service Agency, Emergency Situations Management Service, Patrol Police, the Border Police, Forensic-Criminalistics Department, Security Police, Department of Special Tasks and viewed the equipment and special appliances of the mentioned units.
The guests who came to the event had the opportunity to be engaged in various entertaining and educational activities with the representatives of the Ministry.