• შინაგან საქმეთა სამინისტროს  მოქალაქეთა მომსახურების ცენტრებში სადეზინფექციო სამ...
საქართველოს მთავრობის უწყებათაშორისო საკოორდინაციო საბჭოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილების შესაბამისად, ქვეყანაში ახალი კორონავირუსის გავრცელების პრევენციისა და რისკების ეფექტიანი მართვის მიზნით, შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოსა და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ერთიანი მომსახურების ცენტრებში სადეზინფექციო სამუშაოები ჩატარდა. პრევენციული ღონისძიებების ფარგლებში სპეციალური ხსნარებით დამუშავდა მომსახურების სააგენტოს თბილისის ფილიალი და ერთიანი მომსახურების ცენტრის - თბილისის და რუსთავის ფილიალები.
სპეციალური ხსნარით ყოველდღიურად მუშავდება მოქალაქეთა მომსახურების სივრცეები მომსახურების სააგენტოს ყველა ფილიალსა და საპატრულო პოლიციის ერთიანი მომსახურების ცენტრის ფილიალებში. გარდა ამისა, დღეში რამდენჯერმე იწმინდება მოქალაქეთა მისაღებში განთავსებული ინვენტარი.
კორონავირუსის გავრცელების პრევენციისა და რისკების ეფექტიანი მართვის მიზნით სადეზინფექციო სამუშაოები მიმდინარე კვირის განმავლობაში შინაგან საქმეთა სამინისტროს ყველა სტრუქტურულ ერთეულში ჩატარდება. ასევე გაგრძელდება ყოველდღიური, შიდა სადეზინფექციო ღონისძიებები.

• Disinfection works carried out in all service centers of the Ministry of Interna...
According to the decision of the Inter-agency Coordination Council of the Georgian government, in order to effectively prevent the spreading of the new coronavirus disease and to offer effective risk management, disinfection works have been carried out at the Service Agency of the Ministry of Internal Affairs and the Unified Service Centers of the Patrol Police. Within the framework of preventive measures, the Tbilisi Branch of the Service Agency as well as the Tbilisi and Rustavi branches of the Unified Service Center were treated with special solutions.
Disinfection works are carried out on the daily basis in areas where citizens are provided with the respective services in all branches of the Service Agency of the Ministry of Internal Affairs and Unified Service Center of the Patrol Police as well as the inventory of the mentioned facilities.
Disinfection works will be carried out in all structural units of the Ministry of Internal Affairs throughout this week to prevent the spreading of the new coronavirus and for effective risk management. Daily, internal disinfection activities will also be further carried out.