თბილისში, ძლიერ წვიმასთან დაკავშირებით, საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტო სრული დატვირთვით მუშაობს. მაშველებმა უზნაძის ქუჩაზე დატბორილი სარდაფიდან წყალი ამოტუმბეს და შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირი ამოიყვანეს და გადაარჩინეს. მაშველებმა ასევე თავდაცვის სამინისტროს ცენტრალური შენობის ამოტუმბვა განახორციელეს. წინამძღვრიშვილის ქუჩაზე მდებარე საცხოვრებელ სახლში ჭერი ჩამოინგრა, ამ დროისთვის ადგილზე სამაშველო ოპერაცია მიმდინარეობს.
სამაშველო ოპერაცია ასევე მიმდინარეობს წყნეთში, გზის რამდენიმე მონაკვეთზე. მაშველები ინტენსიურად მუშაობენ ვაკე-საბურთალოს მონაკვეთზე, მდინარე ვერეს მიმდებარე ტერიტორიაზე.
ამ დროისთვის არსებული ინფორმაციით, დაშავებულები არ არიან. საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს თანამშრომლები მობილიზებული არიან და მუშაობას აგრძელებენ.

• Announcement of The Ministry of Internal Affairs
Due to heavy rain in Tbilisi the Emergency Situations Management Agency works in round-the-clock regime. Rescuers pumped out flooded cellar in Uznadze street and managed to rescue one person with disabilities. The rescuers also pumped out the central building of the Ministry of Defense. Ceiling of a house on Tsinamdzgvrishvili street collapsed. For the time being rescue operation are on the way.
Rescue operation are being conducted on some parts of Tskhneti highway. Intensive road works on Vake-Saburtalo highway as well as along Vere River are being implemented.
According to the existed information, there are no injured people. The rescuers of Emergency Situations Management Agency are mobilized and continue to work in round-the clock regime.