გაცნობებთ, რომ შინაგან საქმეთა სამინისტროს დარიალის სასაზღვრო გამტარი პუნქტი 15 იანვარის დილის 07:00 საათიდან მუშაობის 24 საათიან რეჟიმზე გადავა.
შს სამინისტრომ გადაწყვეტილება იქიდან გამომდინარე მიიღო, რომ საქართველოში ზამთრის კურორტებზე ტურისტების საგრძნობი მატებაა, იმატა ქვეყნიდან სოფლის მეურნეობის პროდუქტების საზღვარგარეთ ექსპორტმა, ასევე გაიზარდა სატრანზიტო მოძრაობის ინტენსივობა. ამასთან, რუსეთის ფედერაციაში გამსვლელი სატვირთო ავტომობილების მძღოლებისთვის რუსეთის ფედერაციის ვიზების გაცემა გამარტივდა.
აღნიშნული პროცედურები იმისთვის ტარდება, რომ ვიზიტორების მოსალოდნელი მატების პირობებში დარიალის სასაზღვრო გამტარი პუნქტის გავლით საქართველოში შემომსვლელ და გამსვლელ მოქალაქეებს მგზავრობისას გადაადგილება გაუმარტივდეთ.

Ministry of Internal Affairs would like to inform citizens that beginning from January 15 Dariali border checkpoint will start operation in the round-the-clock regime.
The decision was made on the basis of the increased number of visitors in connection with the winter holyday resort season. The decision was also prompted as a result of the increasing number of merchandise export and traffic movement. It is also notable that visa procedures for truck drivers, willing to travel to the direction of Russian Federation were simplified.
The mentioned procedures were held for simplification of traveling of the increased number of people, both entering and leaving the state border of Georgia through Dariali border checkpoint.