შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტი, სადღესასწაულო დღეებთან დაკავშირებით, დასავლეთიდან თბილისისკენ მოძრავი საავტომობილო ნაკადის შეუფერხებელი გადაადგილების მიზნით გაძლიერებულ რეჟიმში მუშაობს.
ამ დროისთვის, საავტომობილო მოძრაობა გადატვირთულია: თბილის-სენაკი-ლესელიძის 27-ე კილომეტრეზე (აღნიშნულ მონაკვეთზე სტეფანწმინდიდან და დასაველთ საქართველოდან მომავალი ნაკადები ერთამენეთს უერთდება); თბილისი-სენაკი-ლესელიძის 135-დან 130-ე კილომეტრამტე (კერძოდ, ქალაქ ხაშურთან და დაბა სურამთან).
ასევე შეფერხებულია მოძრაობა კახეთიდან თბილისის მიმართულებით.
მოქალაქეებს მოვუწოდებთ, დაემორჩილონ საპატრულო პოლიციის თანამშრომელთა მითითებებს და დაიცვან საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების წესები.

The Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs is working in the strengthened regime in order to ensure uninterrupted traffic movement from the west to Tbilisi.
At this time the traffic movement is overloaded: on the 27 th kilometer of Tbilisi-Senaki-Leselidze highway (at this point the flow from Stepantsminda connects to the flows from the direction of the Western Georgia) and on the 135-130th km of Tbilisi-Senaki-Leselidze (namely in Khashuri and Surami).
The movement from Kakheti to Tbilisi is also hindered. We call the citizens to obey the instructions of patrol police officers and observe traffic movement safety rules.