შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორად ბესიკ ამირანაშვილი დაინიშნა.
ბესიკ ამირანაშვილი სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებას უკვე შეუდგა.
ამირანაშვილი პროფესიით იურისტია და 2008-2012 წლებში შინაგან საქმეთა სამინისტროში სხვადასხვა თანამდებობაზე მუშაობდა.
2012-2013 წლებში ბესიკ ამირანაშვილი შსს-ს კახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს უფროსის მოადგილე იყო, 2013-2014 წლებში კი შსს-ს კახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს უფროსის თანამდებობას იკავებდა. 2014-2015 წლებში იგი შსს-ს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს უფროსი, ხოლო 2015 წელს შსს-ს აჭარის ა/რ მთავარი სამმართველოს უფროსი იყო. ბესიკ ამირანაშვილი 2015-2016 წლებში შსს-ს აჭარის ა/რ პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის თანამდებობაზე მუშაობდა, 2016 წელს საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველ მოადგილედ დაინიშნა და ამ თანამდებობას 2017 წლის ივნისამდე იკავებდა.

Besik Amiranashvili was appointed as the director of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department.
Besik Amiranashvili has already started to fulfil his official duties.
In 2008-2012 years Besic Amiranashvili held various positions at the Ministry of Internal Affairs.
In 2012-2013 he held position of the deputy head of Kakheti Regional Police Main Division, in 2013-2014 he was appointed on the position the head of Kakheti Regional Police Main Division, in 2014-2015 he was appointed on the position of the head of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Regional Police Main Division, in 2015- on the position of Adjara Regional Police Main Division, in 2015-2016- on the position of the Director of Adjara Police Department. In 2016-2017 Besik Amiranashvili held the position of the First Deputy Minister of Internal Affairs.