• შინაგან საქმეთა სამინისტროს დელეგაციამ ევროპის პოლიციის უფროსების ყოველწლიურ შეხ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს დელეგაციამ ევროპის პოლიციის უფროსების ყოველწლიურ შეხვედრაში მიიღო მონაწილეობა
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს დელეგაციამ ნიდერლანდებში, ქალაქ ჰააგაში, ევროპოლის შტაბ-ბინაში ევროპის პოლიციის უფროსების ყოველწლიურ შეხვედრაში მიიღო მონაწილეობა.
ვიზიტის ფარგლებში, შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი დავით ნატრიაშვილი, დელეგაციის წევრებთან ერთად, საფრანგეთის, ესპანეთის, ავსტრიის, საბერძნეთისა და კოლუმბიის პოლიციის წარმომადგენლებს შეხვდა.
შეხვედრებზე მხარეებმა ქვეყნებს შორის არსებული საპოლიციო თანამშრომლობის გაღრმავებაზე, ამ თანამშრომლობის შედეგად მიღწეულ შედეგებზე და ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის ერთობლივი გეგმებზე ისაუბრეს.
საბერძნეთის დელეგაციის ხელმძღვანელმა დადებითად შეაფასა საქართველოს შსს-ს ერთობლივი ოპერაციების ცენტრი და საკუთარ ქვეყანაში ანალოგიური ცენტრის შექმნის პროცესში ქართული მხარის გამოცდილების გაზიარების იმედი გამოთქვა.

• MIA delegation participated in the annual gathering of the European Police Chief...
Delegation of the Ministry of Internal Affairs participated in the annual gathering of the European Police Chiefs, held in Europol Headquarters, Hague, Netherlands.
Within the frames of the visit, Director of the Central Criminal Police Department – Davit Natriashvili, along with the members of the delegation, held meeting with French, Spanish, Austrian, Greek and Columbian police representatives.
At the meetings sides discussed issues concerning the enhancement of the existing police cooperation, results gained through the existing cooperation and joint action plan for combating organized crime.
Head of the Greek delegation positively assessed Georgian Joint Operations Center and expressed his hope to share Georgian experience in creation of the similar center in Greece.