• შინაგან საქმეთა სამინისტროს და ცხინვალის „ლიახვი“-ს საფეხბურთო გუნდებმა ამხან...
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს და ცხინვალის „ლიახვი“-ს საფეხბურთო გუნდებმა გორის ცენტრალურ სტადიონზე ამხანაგური მატჩი გამართეს. თამაში ფრედ 7:7 დასრულდა.
შს სამინისტროს გუნდს წარმოადგენდნენ: შსს-ს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის ადმინისტრაციის უფროსი იაკობ გეგეშიძე, ამავე ცენტრის სპეციალური ოპერაციების დეპარტამენტის დირექტორი ზურაბ ზურაბიშვილი, განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე ვასილ რევიშვილი, შსს-ს საინფორმაციო–ანალიტიკური დეპარტამენტის დირექტორი შალვა ენუქიძე, შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი დავით ცინარიძე, შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის დირექტორი ზვიად ქაწაშვილი, შსს-ს დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის თავმჯდომარე გურამ ტომარაძე, შსს-ს აკადემიის რექტორი ნუკრი გელაშვილი, კონტრდაზვერვის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე ანდრო მოსიძე, შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე ზურაბ გავაშელიშვილი, ქვემო ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს უფროსი ლევან კვიციანი და უწყების სხვადასხვა დანაყოფის ხელმძღვანელი პირები. ამხანაგური თამაშის მიზანია ქართველ და ოს ხალხს შორის მეგობრული ურთიერთობებისა და ნდობის აღდგენის პროცესის ხელშეწყობა.
საფეხბურთო გუნდ „ლიახვი“-ს აღდგენა 2014 წელს პრემიერ-მინისტრის ირაკლი ღარიბაშვილის ინიციატივით და ხელშეწყობით განხორციელდა. იგი დაკომპლექტებულია ქართველი და ოსი ეროვნების პროფესიონალი ფეხბურთელებით და საქართველოს ეროვნული ჩემპიონატის რეგიონალური ლიგის ლიდერია.

• ootball teams of the Ministry of Internal Affairs and Tskhinvali “Liakhvi” held...
Football teams of the Ministry of Internal Affairs and Tskhinvali “Liakhvi” have held friendly match at Gori central stadium. The game ended with draw -7-7.
In the football team of MIA the following persons were enlisted:Iakob Gegeshidze-head of administration of Special and Emergency Measures Center , Zurab Zurabishvili- head of Emergency Measures Center, Vasil Revishvili-deputy head of the same department, Shalva Enukidze-head of Information-analytical Department, Davit Tsinaridze-head of Patrol Police Department, Zviad Katsashsvili-head of Emergency Situations Management Department, Chairmaan of Security Police-Guram Tomaradze, Rector of MIA Academy-Nukri Gelashvili, deouty head of Counter-intellgence Department Andro Mosidze, deputy director of Border Police Zurab Gavashelishvili, Levan Kvitsiani-Head of Kvemo Kartli Regional Main Division and other officials of the Ministry. Aim of the match was to make contribution is establishing trusts and friendly relations between Georgian and Ossetian people.
Football team “Liakhvi” was rehabilitated in 2014 under the initiative of Prime Minister Irakli Gharibashvili and Georgian government. The team of comprised of Georgian and Ossetian players and is the leader of the regional championship.