• შინაგან საქმეთა სამინისტროს აშშ-ის თავდაცვის საფრთხის შემცირების სააგენტომ კოვიდ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აშშ-ის თავდაცვის საფრთხის შემცირების სააგენტომ კოვიდ-19-თან ეფექტიანი ბრძოლისთვის პერსონალური დაცვის აღჭურვილობა გადასცა
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ამერიკის შეერთებული შტატების თავდაცვის საფრთხის შემცირების სააგენტომ (DTRA), ორმხრივი თანამშრომლობის ფარგლებში, კოვიდ-19-ის გავრცელების პრევენციისთვის, 250 000 აშშ დოლარის ღირებულების პერსონალური დაცვის აღჭურვილობა გადასცა.
DTRA-მ შინაგან საქმეთა სამინისტროს სახის დამცავი 2150 ფარი, 1500 ლიტრი სადეზინფექციო სითხე, 12260 რესპირატორი (N95), 576 თერმომეტრი და 12260 თეთრი ერთჯერადი დამცავი სამოსი, ხელთათმანებით და ბახილებით.
აღნიშნული აღჭურვილობა შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა სტრუქტურულ დანაყოფზე განაწილდება: სასაზღვრო პოლიცია, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახური და განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტი.
სამინისტროსა და აშშ-ს შორის მრავალწლიანი მჭიდრო თანამშრომლობის ფარგლებში არაერთი წარმატებული პროექტი განხორციელდა, რომლებმაც მნიშვნელოვნად შეუწყო ხელი უწყების შესაძლებლობების გაძლიერებას.

US Defense Threat Reduction Agency handed over personal protective equipment to the MIA for an effective combat with covid-19
Within the bilateral cooperation, to prevent the spread of covid-19, US Defense Threat Reduction Agency handed over Personal protective $250,000 worth equipment to the MIA of Georgia.
DTRA handed over the following equipment to the Ministry of Internal Affairs: Googles / Safety Shields -2150 units; Disinfection spray – 1500L; Respirator N95 - 12260 units; IR THERMOMETER - 576 units and Disposable white coverall suit with protective gloves, attached boots -12260.
The mentioned equipment will be distributed to different structural departments of the Ministry of Internal Affairs: Border Police, Emergency management Service and Special Tasks Department.
Within the framework of many years of close cooperation between the Ministry and the United States, a number of successful projects have been implemented, which have significantly contributed to the strengthening of the capabilities of MIA .