• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ხაშურში მომხდარ მკვლელობის ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ხაშურის მუნიციპალიტეტის სოფელ ალში მომხდარ ბ.ო.-ს მკვლელობის ფაქტზე ერთი პირი - 1984 წელს დაბადებული ლ.ბ. ხაშურის „ახალ კლინიკაში“ დააკავეს. მის პალატასთან პოლიციის თანამშრომლები მორიგეობენ და მეთვალყურეობას უწყვეტ რეჟიმში ახორციელებენ.
გამოძიების ინფორმაციით, ხაშურის მუნიციპალიტეტის სოფელ ალში, 1980 წელს დაბადებული ნ.ა.-ს კუთვნილ საცხოვრებელ სახლში, მისი ყოფილი ქმრის ძმა - 1973 წელს დაბადებული ბ.ო. ორ პირთან ერთად მივიდა, რასაც სახლში მყოფ პირებსა და მისულებს შორის სიტყვიერი შეურაცხყოფა მოჰყვა. აღნიშნული ქმედება ფიზიკურ დაპირისპირებაში გადაიზარდა. მხარეებმა, რკინის ხელჯოხისა და ცივი იარაღის გამოყენებით, ერთმანეთს სხვადასხვა სიმძიმის მრავლობითი დაზიანება მიაყენეს. ნ.ა.-ს მეუღლის - 1984 წელს დაბადებული ლ.ბ.-ს მიერ დანით მიყენებული ჭრილობების შედეგად, ბ.ო. ადგილზე გარდაიცვალა. ჯანმრთელობის დაზიანება მიიღო ლ.ბ.-ს ძმამაც - 1982 წელს დაბადებულმა შ.ბ.-მ.
მომხდარის შემდეგ, ისრაელის მოქალაქე, ამჟამად დაკავებული ლ.ბ. ხაშურის „ახალ კლინიკაში“ გადაიყვანეს, სადაც ის მკურნალობას ამ დრომდე განაგრძობს. მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ს 108-ე მუხლით დაიწყო, რაც განზრახ მკვლელობას გულისხმობს. ჩადენილი დანაშაული 7-დან 15 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.

• Ministry of Internal Affairs detained one person on the fact of murder in Khashu...
The officers of Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs on the fact of murder of B.O. in the village Ali, Khashuri Municipality, detained L.B. (DoB: 1984) in the "New Clinic" of Khashuri. Police officers are on duty at his ward and accomplish constant supervision.
According to the investigation, B.O. (DoB: 1973) along with two other individuals came to the house of N.A. (DoB: 1980) in the village Ali, Khashuri Municipality. Consequently the verbal insult took place between the visiting persons and the inhabitants of the house. The mentioned was transformed into a physical confrontation. The sides, using iron poles and cold arm, inflicted multiple injuries to each other. As a result of injuries inflicted by the spouse of N.A. – L.B (DoB: 1984) – B.O. died on the crime scene. The brother of L.B. was also injured by Sh.B. (DoB: 1982).
After the incident, a citizen of Israel, currently detained L.B. was transferred to the "new clinic" of Khashuri, where he undergoes medical treatment till now. Currently his life is not in danger.
The investigation was launched under the article 108 of the Criminal Code of Georgia, which implies intentional murder. The committed crime envisages imprisonment from 7 to 15 years in length.