• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ განმუხურში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ განმუხურში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია ერთი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, გატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1966 წელს დაბადებული კ.კ., განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა კ.კ.-მ ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის სოფელ განმუხურში, წარსულში არსებული კონფლიქტის გამო მომხდარი ურთიერთშელაპარაკების შედეგად, ნაცნობს - 1954 წელს დაბადებულ ვ.ვ-ს მისსავე საცხოვრებელ სახლში დანით გულმკერდის არეში მრავლობითი ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში მიყვანამდე გარდაიცვალა.
პოლიციამ, გატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავა. სამართალდამცველებმა დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

• The Ministry of Internal Affairs solved the fact of premeditated murder in Ganmu...
The Ministry of Internal Affairs solved the fact of premeditated murder in Ganmukhuri as a result of immediate activities- one person detained
The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained K.K. (DoB 1966) for premeditated murder as a result of operative-investigative activities.
The investigation established that on the grounds of conflict that existed between the parties in the past, the accused K.K. inflicted multiple stab wound in chest area to V.V. (DoB 1954) during the argument at his own house located in the village of Ganmukhuri, Zugdidi Municipality. The wounded person died before being transferred to the hospital.
Police arrested the accused within hours after the incident as a result of operative-investigative activities. Law enforcement officers seized the weapon of crime - a knife as evidence.