• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ “სირცხვილიას” ოფისში მომხდარ, ტელეკომპანია “ტვ პირვე...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ “სირცხვილიას” ოფისში მომხდარ, ტელეკომპანია “ტვ პირველის” გადამღებ ჯგუფზე თავდასხმის ფაქტზე კიდევ 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ჟურნალისტის პროფესიულ საქმიანობაში ძალადობის მუქარით უკანონოდ ხელის შეშლის, ძალადობითა და ძალადობის მუქარით დევნის, ჯგუფური ძალადობის ფაქტებზე კიდევ 1 პირი - 1992 წელს დაბადებული დ.კ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 5 ივლისს, ბრალდებულმა - დ.კ.-მ ორგანიზაცია „სირცხვილიას“ ოფისში ტელეკომპანია „ტვ 1“-ის გადამღებ ჯგუფს სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებისას ფიზიკური და სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენა.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 154-ე მუხლის მე-2 ნაწილით, 156-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით და 225-ე მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს.
5 ივლისს, ძალადობის ფაქტებზე დაწყებული გამოძიების ფარგლებში, სამართალდამცველებმა სულ 20 პირი დააკავეს, მათ შორის - 5 ტელეკომპანია „ტვ 1“-ის გადამღები ჯგუფის ფიზიკური და სიტყვიერი შეურაცხყოფისთვის.

• Ministry of Internal Affairs detained another person for assaulting “TV Pirveli”...
Ministry of Internal Affairs detained another person for assaulting “TV Pirveli” Camera crew in the office of “Shame” movement
The officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities, detained D.K. (DoB 1992) for unlawful interference with the journalist’s professional activities under the threats of violence, persecution under violence, or threat of violence and group violence.
The investigation established that on July 5 of the current year, the accused - D.K. physically and verbally abused the camera crew of “TV Pirveli” TV Company in the office of "Shame" movement.
Within the frames of the ongoing investigation law enforcers have already detained 20 persons for violence against media representatives, including five for physical and verbal abuse of “TV Pirveli” camera crew.
Investigative-operative measures are being carried out to identify and arrest others involved in the crime.