• შინაგან საქმეთა სამინისტრო ხეების დარგვის აქციას - „მწვანე მომავალი“ შეუერთდა
შინაგან საქმეთა სამინისტრო პრემიერ-მინისტრ ირაკლი ღარიბაშვილის ინიციატივას შეუერთდა და გამწვანების აქციაში – „მწვანე მომავალი“ მონაწილეობა მიიღო. აქცია ქალაქ დუშეთში გაიმართა. შინაგან საქმეთა მინისტრმა ალექსანდრე ჭიკაიძემ და შსს-ს სხვადასხვა დანაყოფის 300 თანამშრომელმა, გამწვანების აქციის ფარგლებში, 1000 ნერგი დარგეს.
პრემიერ-მინისტრ ირაკლი ღარიბაშვილის ინიციატივით, ხეების დარგვის აქცია „მწვანე მომავალი“ მთელი საქართველოს მასშტაბით მიმდინარეობს. პროექტის მიზანი საქართველოში გამწვანების პროცესის ხელშეწყობა და ჯანსაღი გარემოს პოპულარიზაციაა.
საქართველოს მთავრობის მიერ შემუშავებული გამწვანების პროგრამის მიხედვით, ქვეყნის მასშტაბით 1 000 000 ნერგი დაირგვება.

• The Ministry of Internal Affairs Joined the Tree Planting Event “Green Future”
The Ministry of Internal Affairs joined the initiative of Mr. Irakli Garibashvili, the Prime Minister and took part in the planting action “Green Future”. The event was organized in the city of Dusheti. Mr. Aleksandre Chikaidze, the Minister of Internal Affairs and 300 employees of different units of the MIA planted 1000 trees within the scopes of the mentioned action.
The “Green Future” is implemented throughout Georgia under the initiative of Mr. Irakli Garibashvili, the Prime Minister. The project aims at supporting the planting process and advocating the healthy environment in Georgia. According to the planting program developed by the Government of Georgia 1 000 000 trees shall be planted throughout the country.