• შინაგან საქმეთა სამინისტრო გილოცავთ ბავშვთა დაცვის საერთაშორისო დღეს
ბოლო წლების განმავლობაში მნიშვნელოვანი ნაბიჯები გადაიდგა არასრულწლოვანთა დანაშაულის გამოძიების ხარისხის გაუმჯობესებისა და პრევენციის მიმართულებით, კერძოდ:
• არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულების საკითხებზე გადამზადდა პოლიციის ასეულობით თანამშრომელი;
• არასრულწლოვანთა დანაშაულის გამოძიების ცალკეულ ასპექტებზე გამომძიებლებისთვის მომზადდა რეკომენდაციები;
• პოლიციის დანაყოფებში მოეწყო შესაბამისი სივრცეები არასრულწლოვანთა გამოკითხვის მიზნით;
• ჩატარდა არაერთი საინფორმაციო შეხვედრა სკოლის მოსწავლეებსა და რისკის ჯგუფის ბავშვებთან;
• სექსუალური ძალადობისგან ბავშვთა დაცვის მიზნით მომზადდა კანონპროექტი, რომელიც კანონის სახით უკვე ამოქმედდა.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო, შესაბამის უწყებებთან კოორდინაციით, აქტიურად გააგრძელებს არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულების მიმართულებით შესაბამისი ღონისძიებების განხორციელებას, ბავშვებისათვის ძალადობისგან თავისუფალი და უსაფრთხო გარემოს შექმნის მიზნით.

• Ministry of Internal Affairs congratulates on the International Children's Day
In recent years significant steps have been taken to prevent and improve the quality of juvenile crime investigation, in particular:
• Hundreds of police officers have been trained in juvenile justice;
• Recommendations are being elaborated for investigators on certain aspects of juvenile crime investigation;
• Relevant spaces have been arranged in police units for juvenile interrogation;
• Various information meetings were held with school children and children from the risk groups;
• To protect children from sexual violence, draft law has been elaborated, which has already been enacted.
The Ministry of Internal Affairs, in coordination with the relevant agencies, will continue to take appropriate measures in the field of juvenile justice in order to create safe and free environment for children.