• შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველი მოადგილე ოფიციალური ვიზიტით პოლონეთის რესპუბლი...
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველი მოადგილე, შალვა ბედოიძე, სამუშაო ვიზიტით, პოლონეთის რესპუბლიკაში იმყოფებოდა. ვიზიტის ფარგლებში, შალვა ბედოიძემ მონაწილეობა მიიღო პოლიციის საერთაშორისო კონფერენციაში, რომელსაც მსოფლიოს 20-ზე მეტი ქვეყნის სამართალდამცავი ორგანოების ხელმძღვანელი პირები ესწრებოდნენ.
ღონისძიების მონაწილეებმა განიხილეს ისეთი საკითხები, როგორიცაა: კიბერდანაშაულთან ბრძოლის წინააღმდეგ ინოვაციური მიდგომების დანერგვა და ადამიანური რესურსების განვითარება, კიბერუსაფრთხოების საერთაშორისო ასპექტები, მსხვერპლის იდენტიფიცირების პროცესში მოპოვებული ინფორმაციის სანდოობის დადგენა, ასევე, ამ პროცესში მონაწილე პირთა როლი და სხვ.
ამავე ვიზიტის ფარგლებში, საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველმა მოადგილემ დაათვალიერა საპოლიციო და უსაფრთხოების რიგით მეორე საერთაშორისო გამოფენა, რომელზეც პოლონეთის პოლიციის აღჭურვილობა და საპოლიციო უნიფორმები იყო წარმოდგენილი. პოლონელმა მესაზღვრე ოფიცრებმა საგამოფენო სივრცეში, სამომსახურეო ძაღლების შესაძლებლობების დემონსტრირების მიზნით, სპეციალური ჩვენება გამართეს.
პოლონეთის რესპუბლიკის პოლიციის უფროსმა კომენდანტმა იაროსლავ შიმჩიკმა საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველ მოადგილეს მადლობა გადაუხადა ღონისძიებაში მონაწილეობისთვის და ხაზი გაუსვა საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან არსებული ნაყოფიერი თანამშრომლობის მნიშვნელობას.

• First Deputy Minister of Internal Affairs visited the Republic of Poland within ...
First Deputy Minister of Internal Affairs visited the Republic of Poland within the framework of an official visit
First Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia - Shalva Bedoidze, payed an official working visit to the Republic of Poland. Within the framework of the visit, Shalva Bedoidze participated in the international police conference, attended by the heads of law enforcement agencies of more than 20 countries of the world.
Participants of the event discussed such issues as: introduction of innovative approaches against cybercrime and development of human resources, international aspects of cyber security, determining the reliability of information obtained in the process of identifying the victim, as well as the role of persons participating in this process, etc.
Within the framework of the mentioned visit, the First Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia visited the Second International Police and Security Exhibition, where Polish police equipment and police uniforms were presented. Polish border guards held a special presentation in the exhibition space to demonstrate the capabilities of service dogs.
Commander-in-Chief of the Police of the Republic of Poland - Yaroslav Szymczyk, expressed gratitude to the First Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia for participating in the event and emphasized the importance of fruitful cooperation with the Ministry of Internal Affairs of Georgia.