• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე საქართველოსა და ჯორჯიის შტატის ეროვნულ გვარდი...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე საქართველოსა და ჯორჯიის შტატის ეროვნულ გვარდიებს შორის პარტნიორობის 25 წლის იუბილესადმი მიძღვნილ ღონისძიებას დაესწრო
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე იოსებ ჭელიძე საქართველოსა და აშშ-ის ჯორჯიის შტატის ეროვნულ გვარდიებს შორის წარმატებული პარტნიორობის 25 წლის იუბილესადმი მიძღვნილ ღონისძიებას დაესწრო.
სიტყვით გამოსვლისას, იოსებ ჭელიძემ ამერიკელ პარტნიორებს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სახელით მადლობა გადაუხადა სამოქალაქო უსაფრთხოების სფეროში გაწეული მხარდაჭერისა და აქტიური თანამშრომლობისათვის, რაც მნიშვნელოვანია საგანგებო სიტუაციებზე ეფექტიანი, მყისიერი რეაგირებისა და უსაფრთხო საზოგადოების ფორმირებისთვის.
"ჩვენ ძალიან ვაფასებთ ამერიკის მთავრობის მხარდაჭერას, როგორც მატერიალურ-ტექნიკური დახმარების, ასევე, შესაძლებლობებისა და განვითარების მიმართულებით. პარტნიორი ქვეყნების მხარდაჭერა და საუკეთესო გამოცდილების გაზიარება მნიშვნელოვანია ჩვენი ქვეყნის ევროატლანტიკური ინტეგრაციის გზაზე. დარწმუნებული ვარ, რომ ჩვენს ქვეყნებს შორის ურთიერთთანამშრომლობა მომავალშიც ასეთივე ნაყოფიერი, შედეგიანი და საინტერესო იქნება", - აღნიშნა შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე იოსებ ჭელიძემ.
ღონისძიებას სპეციალურად აღნიშნულ იუბილესთან დაკავშირებით საქართველოში ოფიციალური ვიზიტით მყოფი, აშშ-ის ჯორჯიის შტატის ეროვნული გვარდიის მეთაური, გენერალ-მაიორი ტომას კარდენი, აშშ-ის ელჩის მოვალეობის შემსრულებელი ელიზაბეთ რუდი, საქართველოს თავდაცვის ძალების ეროვნული გვარდიის, აშშ-ის ევროპული სარდლობის, აშშ-ის საელჩოს თავდაცვის თანამშრომლობის ოფისის წარმომადგენლები, თავდაცვის სამინისტროს, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის, ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს და ვეტერანების საქმეთა სახელმწიფო სამსახურის ხელმძღვანელი პირები ესწრებოდნენ. სტუმრებს საქართველოს თავდაცვის მინისტრმა ირაკლი ღარიბაშვილმა უმასპინძლა.

• Deputy Minister of Internal Affairs attended event dedicated to the 25th anniver...
Deputy Minister of Internal Affairs attended event dedicated to the 25th anniversary of partnership between Georgia and the US state of Georgia National Guard
Deputy Minister of Internal Affairs, Ioseb Chelidze attended the event dedicated to the 25th anniversary of partnership existing between Georgian Guard and the US state of Georgia National Guard.
In his speech Ioseb Chelidze expressed gratitude towards the US partners on behalf of the Ministry of Internal Affairs for the support in the field of civil security and active cooperation, which is important for making rapid and effective response on emergencies and for ensuring safety of civilians.
“We greatly appreciate the support of the US government in both, material and technical assistance as well as in capacity building direction. Support of the partner states and sharing best practices is significantly important for Euro-Atlantic integration process. I am deeply sure that cooperation between our countries will be as fruitful and interesting in the future, as it is now”, - stated Deputy Minister of Internal Affairs, Ioseb Chelidze.
In connection with the anniversary the event was attended by Major General Thomas M. Carden, commander of the US Georgia Army National Guard, Acting US Ambassador Elizabeth Rood, representatives of the National Guard of the Georgia Defense Forces, European Command, Office of Defense Cooperation at the US Embassy, as well as top officials of the Emergency Situations Management Service, Ministry of Internally Displaced Persons from the Occupied Territories, Labour, Health and Social Affairs of Georgia and State Office of Veterans’ Affairs. Guests were hosted by the Minister of Defense of Georgia- Irakli Garibashvili.