• შინაგან საქმეთა მინისტრი ვახტანგ გომელაური გერმანიის ელჩს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრი ვახტანგ გომელაური საქართველოში გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის ელჩს - ჰუბერტ ქნირშს შეხვდა.
ვახტანგ გომელაურმა ელჩს მადლობა გადაუხადა გერმანული მხარის მიერ საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს განვითარებაში შეტანილი წვლილისთვის.
შეხვედრაზე მხარეებმა საოკუპაციო ხაზის მიმდებარედ ბოლო პერიოდში განვითარებული მოვლენები და ადგილობრივი მოსახლეობის უსაფრთხოების კუთხით არსებული ვითარება განიხილეს.
შეხვედრის მონაწილეებმა განსაკუთრებულად აღნიშნეს საქართველოსა და გერმანიის სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებული მჭიდრო და ნაყოფიერი ურთიერთობა.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა და გერმანიის ელჩმა სამომავლო თანამშრომლობის გეგმები განიხილეს და ხაზი გაუსვეს ორი ქვეყნის საპოლიციო თანამშრომლობის განვითარებაში პოლიციის ატაშეების როლს.
ვახტანგ გომელაურმა ჰუბერტ ქნირშს ევროკავშირთან უვიზო რეჟიმის შენარჩუნების კუთხით უწყებაში მიმდინარე და დაგეგმილი პროექტები გააცნო.

• The Minister of Internal Affairs Vakhtang Gomelauri met with the Ambassador of ...
The Minister of Internal Affairs of Georgia met with the Ambassador of the Federal Republic of Germany to Georgia, Hubert Knirsch.
Vakhtang Gomelauri expressed his gratitude to the German side for the contribution to the capacity building of the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
At the meeting, the parties discussed the recent developments in the vicinity of the occupation line and the issues related to the security of local population.
The parties emphasized fruitful cooperation between the countries, including close relations between the law enforcement agencies of Georgia and Germany, both at federal and federal state levels.
The Minister of Internal Affairs and the German Ambassador discussed the plans of future cooperation and underlined the contribution of the police attaches in developing police cooperation between two countries.
Vakhtang Gomelauri familiarized the Ambassador of Germany with the ongoing and planned activities of the Ministry of Internal Affairs of Georgia implemented for the purposes of maintaining EU-Georgia visa-free regime.