• შინაგან საქმეთა მინისტრი ვახტანგ გომელაური ავსტრიის ელჩს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრი ვახტანგ გომელაური საქართველოში ავსტრიის რესპუბლიკის ელჩს - არად ბენკოს შეხვდა. შეხვედრას, ასევე, ესწრებოდა საქართველოში ავსტრიის პოლიციის ატაშე, კარლჰაინც გორტანო.
ავსტრიის ელჩმა ვახტანგ გომელაურს შინაგან საქმეთა მინისტრად დანიშვნასთან დაკავშირებით ავსტრიის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა ფედერალური მინისტრის, ვოლფგანგ პეშორნის ოფიციალური მისალოცი წერილი გადმოსცა.
მხარეებმა განსაკუთრებულად აღნიშნეს საქართველოსა და ავსტრიის რესპუბლიკის სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებული მჭიდრო და ნაყოფიერი ურთიერთობა და სამომავლო თანამშრომლობის გეგმები განიხილეს. შეხვედრაზე ხაზი გაესვა ორ ქვეყანას შორის საპოლიციო თანამშრომლობის განვითარებაში პოლიციის ატაშეების როლს.
ვახტანგ გომელაურმა ავსტრიის ელჩს ევროკავშირთან უვიზო რეჟიმის შენარჩუნების კუთხით საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ განხორციელებული ღონისძიებები და სამინისტროს პრიორიტეტები გააცნო.

• The Minister of Internal Affairs Vakhtang Gomelauri met with the Ambassador of A...
The Minister of Internal Affairs Vakhtang Gomelauri held a meeting with the Ambassador of Austria to Georgia - Arad Benk. The meeting was also attended by the Austrian Police Attach - Karlheinz Gortano.
The Ambassador of Austria handed an official letter of congratulations of the Federal Minister of the Interior of the Republic of Austria, Wolfgang Peschorn to Vakhtang Gomelauri regarding his appointment as a Minister of Internal Affairs of Georgia.
Parties underlined tight and fruitful relations existing between the law enforcement bodies of Georgia and the Republic of Austria and discussed the plans of future cooperation. At the meeting, the contribution of the police attachs in developing police cooperation between the two countries was emphasized.
Vakhtang Gomelauri familiarized the Ambassador of Austria with the measures implemented by the Ministry of Internal Affairs for maintaining EU visa-free regime and the priorities of the Ministry.