• შინაგან საქმეთა მინისტრი სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთა...
შინაგან საქმეთა მინისტრი სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობების საერთაშორისო ბიუროს და ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლის სააგენტოს ხელმძღვანელებს შეხვდა
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა ვახტანგ გომელაურმა შეხვედრა გამართა ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლის სააგენტოს (DEA) სტამბოლის ოფისის და სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობების საერთაშორისო ბიუროს (INL) ხელმძღვანელ პირებთან. მინისტრმა სტუმრებს გააცნო ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლის კუთხით სამინისტროს მიერ გატარებული რეფორმები და მიღწეული პროგრესი.
მხარეებმა შსს-სა და ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლის სააგენტოს შორის თანამშრომლობის გაღრმავების სამომავლო პერსპექტივები განიხილეს. მინისტრმა ასევე ისაუბრა შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაძლებლობების განვითარების კუთხით ამერიკის მხარდაჭერის მნიშვნელობაზე და ამ პროცესში აშშ-ს სახელმწიფო დეპარტამენტის პროგრამებისა და ბიუროების როლის შესახებ.

• Minister of Internal Affairs held a meeting with the Directors of the Bureau of ...
Minister of Internal Affairs held a meeting with the Directors of the Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) and Drug Enforcement Agency
Minister of Internal Affairs of Georgia held a meeting with the high officials of the Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) and Drug Enforcement Agency (DEA – Istanbul Office). The Minister introduced conducted reforms and achieved progress by the MIA in the sphere of combating illicit drug trafficking.
The parties discussed perspectives of future cooperation between the Ministry of Internal Affairs and Drug Enforcement Agency. Mr. Gomelauri has underlined the importance of support rendered by the US side in capacity building of the Ministry and pertinent role of the Bureaus and Programs of US State Department.
High officials of the relevant departments of MIA also attended the meeting together with the Minister.