• შინაგან საქმეთა მინისტრი საბერძნეთის რესპუბლიკის ელჩს შეხვდა
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა საბერძნეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან, მარია თეოდორუსთან გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გამართა. შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ საბერძნეთის რესპუბლიკის პოლიციის მეკავშირე ოფიცერი, პანაგიოტის სიმეონიდისი და თავდაცვის ატაშე, ვასილეიოს ლაგოგიანისი.
მხარეებმა საქართველოსა და საბერძნეთის რესპუბლიკის სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებული თანამშრომლობის შესახებ ისაუბრეს და ხაზი გაუსვეს ამ მიმართულებით პოლიციის ატაშეების ინსტიტუტის როლს. შეხვედრაზე ასევე აღინიშნა ბერძნული მხარის მნიშვნელოვანი როლი საქართველოს სანაპირო დაცვის განვითარებასა და სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის შესაძლებლობების გაძლიერებაში.
შეხვედრის დასასრულს, ვახტანგ გომელაურმა ელჩსა და ატაშეებს საქმიანობაში წარმატებები უსურვა. შინაგან საქმეთა მინისტრმა ბერძნულ მხარეს მადლობა გადაუხადა საქართველოს სუვერენიტეტისა და ტერიტორიული მთლიანობისადმი მტკიცე მხარდაჭერისთვის.

• The Minister of Internal Affairs met with the Ambassador of the Hellenic Republi...
The Minister of Internal Affairs of Georgia, Vakhtang Gomelauri held an introductory meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Hellenic Republic, Maria Theodorou. The police liaison officer of the Hellenic Republic, Panagiotis Symeonidis and Defence Attache, Vasileios Lagogiannis also attended the meeting.
The parties stressed on existing cooperation between the law enforcement agencies of Georgia and the Hellenic Republic and highlighted the role of the police attache institute in this direction. The crucial role of the Greek side in development process of the Coast Guard of Georgia and capacity building of the Coast Guard Department of the Border Police was also mentioned at the meeting.
At the end of the meeting, Vakhtang Gomelauri wished success to the Ambassador and Attaches in implementation process of working activities. The Minister of Internal Affairs thanked Greek side for the firm support to Georgia's sovereignty and territorial integrity.