• შინაგან საქმეთა მინისტრი გერმანიის ელჩს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი მღებრიშვილი გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის ელჩს საქართველოში - ბეტინა კადენბახს შეხვდა. შეხვედრაზე მხარეებმა საქართველოს ევროატლანტიკური ინტეგრაციის პერსპექტივები და ორ ქვეყანას შორის თანამშრომლობის სამომავლო გეგმები განიხილეს.
შს მინისტრმა ხაზი გაუსვა სამინისტროს მიერ წარმატებით განხორციელებული ვიზა-ლიბერალიზაციის სამოქმედო გეგმის ასპექტებს, რაც ევროკომისიის ანგარიშში პოზიტიურად აისახა. როგორც გიორგი მღებრიშვილმა აღნიშნა, შს სამინისტროს მიზანია სამართალდამცავი უწყების ევროპული სტანდარტების შესაბამისად რეფორმირება.
შეხვედრაზე ხაზგასმით აღინიშნა გერმანიის ფედერალური სამართალდამცავი ორგანოებისა და საქართველოს შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის მჭიდრო თანამშრომლობა, რამაც ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის კუთხით მნიშვნელოვანი შედეგები მოიტანა.
შეხვედრის დასასრულს გიორგი მღებრიშვილმა ბეტინა კადენბახს შს სამინისტროს შესაძლებლობების განვითარების მხარდაჭერისთვის მადლობა გადაუხადა და იმედი გამოთქვა, რომ ორ ქვეყანას შორის თანამშრომლობა სამართალდაცვით სფეროში კიდევ უფრო გაღრმავდება.

• Minister of Internal Affairs of Georgia held a meeting with the Ambassador of Ge...
Minister of Internal Affairs of Georgia Mr. Giorgi Mgebrishvili held a meeting with Bettina Kadenbach, the Ambassador of Federal Republic of Germany in Georgia. The parties discussed the perspectives of the Euro-Atlantic integration of Georgia and the future plans of cooperation between two countries.
The Minister of Internal Affairs underlined the aspects of the Visa Liberalization Action Plan, which was successfully achieved and positively reflected in the European Commission report. Mr. Giorgi Mgebrishvili, the Minister emphasized that the goal of the Ministry is the implementation of the reforms of law enforcement agency in compliance with the European standards.
The parties focused on the close cooperation between the federal law enforcement agencies of Germany and the Central Criminal Police of the MIA, which has resulted in significant outcomes in term of combat organized crime.
At the end of the meeting Mr. Giorgi Mgebrishvili thanked to Bettina Kadenbach for the support of German party in the sphere of capacity building of the Ministry and expressed his hope that cooperation between the two countries in the field of law enforcement will be even more intensified.