• შინაგან საქმეთა მინისტრი ჩრდილოატლანტიკური საბჭოს ვიზიტის ფარგლებში გამართულ შე...
შინაგან საქმეთა მინისტრი ვახტანგ გომელაური, საქართველოს პრემიერ-მინისტრ გიორგი გახარიასა და მთავრობის სხვა წევრებთან ერთად, ნატოს გენერალური მდივნის მოადგილე როუზ გოტმიოლერთან გამართულ ორმხრივ შეხვედრას დაესწრო.
ღონისძიება ჩრდილოატლანტიკური საბჭოს საქართველოში ვიზიტის ფარგლებში გაიმართა. შეხვედრას, ასევე, ესწრებოდნენ ნატოს გენერალური მდივნის სპეციალური წარმომადგენელი ჯეიმს აპატურაი და ნატოს დელეგაციის სხვა წევრები.
მხარეებმა ყურადღება გაამახვილეს ნატო-საქართველოს თანამშრომლობის დღის წესრიგის ყველა მნიშვნელოვან საკითხსა და რეგიონში უსაფრთხოების კუთხით არსებულ გამოწვევებზე. შეხვედრის მონაწილეებმა შავი ზღვის რეგიონში თანამშრომლობის გაძლიერების სამომავლო პრაქტიკული ნაბიჯებიც განიხილეს.
ნატოს დელეგაციის წევრებმა დემოკრატიული ინსტიტუტების გაძლიერებისა და მართლმსაჯულების კუთხით ქართული მხარის მიერ გადადგმული ნაბიჯები პოზიტიურად შეაფასეს.

• Minister of Internal Affairs attended the meeting within the framework of the vi...
Minister of Internal Affairs attended the meeting within the framework of the visit of the North Atlantic Council
Vakhtang Gomelauri, the Minister of Internal Affairs, along with Prime Minister of Georgia Giorgi Gakharia and other members of the government, attended a bilateral meeting with the NATO Deputy Secretary General Rose Gottemoeller.
The meeting was held within the framework of the visit of the North Atlantic Council to Georgia. The meeting was also attended by Special Representative of NATO Secretary General James Appathurai and other members of the NATO delegation. The parties focused on all the important issues of the NATO-Georgia cooperation agenda and the security challenges in the region.
The participants also discussed future practical steps for strengthening cooperation in the Black Sea region. Members of the NATO delegation positively assessed the steps taken by the Georgian side in strengthening democratic institutions and justice