• შინაგან საქმეთა მინისტრი „თავისუფალ დემოკრატებს“ შეხვდა
შს მინისტრი გიორგი მღებრიშვილი პარტია „თავისუფალი დემოკრატების“ ლიდერებს ვიქტორ დოლიძესა და ირაკლი ჩიქოვანს შეხვდა და ალექსი პეტრიაშვილზე განხორციელებული თავდასხმის შესახებ ესაუბრა.
როგორც შს მინისტრმა შეხვედრაზე აღნიშნა, მიმდინარეობს ინტენსიური საგამოძიებო მოქმედებები, მაქსიმალური რესურსია მიმართული სავარაუდო დამნაშავეების დაკავებისა და საქმის გონივრულ ვადებში გახსნის მიზნით.
გიორგი მღებრიშვილმა ხაზგასმით აღნიშნა, რომ პირველ რიგში მისი ინტერესია, აღნიშნულ საქმეზე ობიექტური ჭეშმარიტება, რაც შეიძლება, სწრაფად დადგინდეს.
შს მინისტრის თქმით, დანიშნულია შესაბამისი ექსპერტიზები და იმ შემთხვევაში, თუ რიგი გარემოებები გამოიკვეთა, გამორიცხული არ არის, საქმის გადაკვალიფიცრება მოხდეს.

• Minister of Internal Affairs met leaders of “Free Democrats”
Mr. Giorgi Mgebrishvili, the Minister of Internal Affairs met the leaders of the “Free Democrats” party Mr. Victor Dolidze and Mr. Irakli Chikovani and spoke about the attack committed against Aleksi Petriashvili.
The Minister of Internal Affairs emphasized that the intensive investigative measures are being carried out and the maximum of the resources are directed to arrest the suspected criminals and solve the crime within a reasonable time.
Mr. Giorgi Mgebrishvili stressed that the determination of an objective truth over the case as soon as possible is his higher-priority interest.
According to the Minister, the relevant expertise is designated and in case of reveal of number of new circumstances re-qualification of the offence is not excluded.