• შინაგან საქმეთა მინისტრ ვახტანგ გომელაურის ოფიციალური ვიზიტი გერმანიის ფედერაციუ...
შინაგან საქმეთა მინისტრ ვახტანგ გომელაურის ოფიციალური ვიზიტი გერმანიის ფედერაციულ რესპუბლიკაში დაიწყო
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრ ვახტანგ გომელაურის ოფიციალური ვიზიტი გერმანიის ფედერაციულ რესპუბლიკაში დაიწყო. სამინისტროს დელეგაციის შემადგენლობაში ასევე არიან შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ლევან იზორია, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი შალვა კვინიხიძე და ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი ივანე პაპიაშვილი.
ვახტანგ გომელაური ვიზიტის ფარგლებში შეხვედრებს გამართავს გერმანელ კოლეგასთან - გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრ ტომას დე მეზიერთან და ფედერალური კრიმინალური სამსახურის პრეზიდენტ ჰოლგერ მიუნხთან. შეხვედრა ეთმობა ევროკავშირთან სავიზო რეჟიმის ლიბერალიზაციის სამოქმედო გეგმის იმპლემენტაციის პროცესში მიღწეულ პროგრესს, საპოლიციო სფეროში ორმხრივ თანამშრომლობას და სამომავლო გეგმებს.
პროგრამის ფარგლებში ასევე დაგეგმილია გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს საწვრთნელი ბაზის მონახულება, სადაც საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს დელეგაცია ბერლინის პოლიციის საქმიანობას გაეცნობა და სადემონსტრაციო წვრთნებს დაესწრება. შეხვედრას ბერლინის პოლიციის ვიცე-პრეზიდენტი რალფ კრიუგერი უმასპინძლებს.

• MINISTER OF INTERNAL AFFAIRS MR. VAKHTANG GOMELAURI IS PAYING AN OFFICIAL V...
MINISTER OF INTERNAL AFFAIRS MR. VAKHTANG GOMELAURI IS PAYING AN OFFICIAL VISIT TO THE FEDERAL REPUBLIC OF GERMANY
Minister of Internal Affairs Mr. Vakhtang Gomelauri is paying his official visit to the Federal Republic of Germany. Mr. Gomelauri is accompanied by the Deputy Minister Mr. Levan Izoria, Director of the International Relations Department Mr. Shalva Kvinikhidze and the Director of the Central Criminal Police Department Mr. Ivane Papiashvili.
Within the frames of the visit the Minister will hold meetings with his German colleague Dr. Thomas de Maizire and the President of German Federal Criminal Office Mr. Holger Mnch.
The program also includes visit to the training facility of the Ministry of the Interior of the Federal Republic of Germany, where Georgian delegation will get acquainted with the activities of the Berlin Police and attend a demonstrative training. Georgian delegation will be hosted by the Vice President of Berlin Police Headquarters, Mr. Ralph Krger.