• საქართველოს ტერიტორიულ წყლებში ამერიკის შეერთებული შტატების სამხედრო-საზღვაო ძალ...
საქართველოს ტერიტორიულ წყლებში ამერიკის შეერთებული შტატების სამხედრო-საზღვაო ძალების ხომალდი “OAK HILL“ (LSD-51) შემოვიდა
საქართველოს ოთხდღიანი ოფიციალური ვიზიტით ამერიკის შეერთებული შტატების სამხედრო-საზღვაო ძალების წარმომადგენლები ეწვივნენ. აშშ-ს კუთვნილი ხომალდი „OAK HILL“ (LSD-51) ქალაქ ბათუმის ნავსადგურში 17 მარტს შემოვიდა.
ვიზიტის ფარგლებში ხომალდის ეკიპაჟის წარმომადგენლები შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის ხელმძღვანელებს შეხვდნენ. ასევე გაიმართა შეხვედრა აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის ხელმძღვანელ პირებთან და ქალაქ ბათუმის მერთან. აშშ-ის ხომალდზე საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის წარმომადგენლების და აშშ-ის სამხედრო-საზღვაო ძალების ხომალდის მონაწილეობით დაგეგმილია ერთობლივი წრთვნები (PASSEX) მალთაყვის მიმართულებით გადაადგილების დროს. ამერიკული ხომალდიდან დესანტირებისა და ამფიბიური მანევრების დემონსტრირება გაიმართება.
ხომალდის ეკიპაჟის წევრებსა და სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლებს შორის გაიმართება ამხანაგური შეხვედრა ფეხბურთში. შემდეგ ამერიკელი სტუმრები ქართველ კოლეგებს საკუთარ ხომალდზე უმასპინძლებენ.
აშშ-ის სამხედრო-საზღვაო ძალების ხომალდი „OAK HILL“ (LSD-51) საქართველოს ტერიტორიულ წყლებს 20 მარტს დატოვებს.

• The vessel of the United States Naval Force “OAK HILL” (LSD-51) entered Georgia'...
The vessel of the United States Naval Force “OAK HILL” (LSD-51) entered Georgia's territorial waters
Representatives of the US Naval Force are paying the four-day official visit to Georgia. US-owned vessel “OAK HILL” (LSD-51) entered Batumi port on March 17.
Within the frames of the visit, the representatives of the vessel crew met with the heads of the Coast Guard Department of the Border Police of the Ministry of Internal Affairs. The meeting was also held with the heads of the Autonomous Republic of Adjara and Batumi Mayor. Joint trainings (PASSEX) are planned to be carried out in the direction of Maltakva with the participation of the United States Naval Force vessel and the representatives of the Coast Guard Department of the Border Police of Georgia. American vessel shall demonstrate landing and amphibian maneuvers.
A friendly match in soccer shall be held between the crew members of the vessel and the officers of the Coast Guard Department of the Border Police. After the event American guests will host Georgian colleagues on the board of their vessel.