• საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროში „სამართალდამცავ სფეროში უწყებათაშორისი ...
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროში „სამართალდამცავ სფეროში უწყებათაშორისი თანამშრომლობის ეფექტურობის ამაღლების შესახებ“ ურთიერთგაგების მემორანდუმის იმპლემენტაციის საკითხებთან დაკავშირებით უწყებათაშორისი სამუშაო ჯგუფის შეხვედრა გაიმართა
დღეს, 2014 წლის 17 ივლისს, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროში გაიმართა უწყებათაშორისი სამუშაო ჯგუფის შეხვედრა „სამართალდამცავ სფეროში უწყებათაშორისი თანამშრომლობის ეფექტურობის ამაღლების შესახებ“ ურთიერთგაგების მემორანდუმის იმპლემენტაციის საკითხებთან დაკავშირებით. სამართალდაცვით სფეროში უწყებათაშორისი თანამშრომლობის ეფექტურობის ამაღლების კუთხით, აღნიშნული სამუშაო ჯგუფის ამოცანაა აგრეთვე, მოახდინოს იმ ღონისძიებების დაგეგმვა და კოორდინაცია, რომლებიც გამომდინარეობენ ევროკავშირთან სავიზო დიალოგის სამოქმედო გეგმის ფარგლებში საქართველოსთვის განსაზღვრული ვალდებულებებიდან.
სამუშაო ჯგუფის შეხვედრაში მონაწილეობა მიიღეს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს, საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს, საქართველოს მთავარი პროკურატურის, საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს და საქართველოს ფინანსური მონიტორინგის სამსახურის თანამდებობის პირებმა. მხარეებმა განიხილეს სამართალდაცვით სფეროში უწყებათაშორისი თანამშრომლობის არსებული ვითარება და შეათანხმეს მისი შემდგომი განითარების გზები და მექანიზმები.

• The Working Group Meeting was held in the Ministry of Internal Affairs of Georgi...
The Working Group Meeting was held in the Ministry of Internal Affairs of Georgia on issues related to the implementation of Memorandum of Understanding on the Improvement of Effectiveness of Inter-agency Cooperation in the Law Enforcement Field
Today, on the 17th of July 2014, the Working Group Meeting was held in the Ministry of Internal Affairs of Georgia in order to discuss issues related to the implementation of Memorandum of Understanding on the Improvement of Effectiveness of Inter-agency Cooperation in the Law Enforcement Field. The Working Group is also tasked to plan and coordinate those measures, which relate to improvement of effectiveness of inter-agency cooperation in the law enforcement field and which derive from the obligations determined for Georgia within the frames of Visa liberalization Action Plan with EU.