• საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ნატოს სამეცნიერო სასწავლო პროგრამის მონა...
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ნატოს სამეცნიერო სასწავლო პროგრამა - “თანამშრომლობა შავი ზღვის რეგიონში უსაფრთხოების საკითხების“ ფარგლებში ჩატარებული ტრენინგის მონაწილეებს უმასპინძლა.
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს დახმარებით მონაწილეები დიდ ხურვალეთში გაემგზავრნენ, სადაც ადმინისტრაციული სასაზღვრო ზოლი მოინახულეს.
ტრენინგის ფარგლებში მონაწილეები ასევე ესტუმრნენ სსიპ - საქართველოს შსს აკადემიას, სადაც დაათვალიერეს აკადემიის ინფრასტრუქტურა და გაეცნნენ სიმულაციურ სავარჯიშოებს. დელეგატებს აკადემიისა და შსს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ჩაუტარეს პრეზენტაცია შსს აკადემიის შესახებ და გაუზიარეს საქართველოს გამოცდილება შავი ზღვის რეგიონში ტრეფიკინგთან დაკავშირებულ საკითხებზე.
8-12 ივნისს დაგეგმილ ტრენინგში საქართველოს გარდა მონაწილეობას იღებს ეგვიპტის, გერმანიის, ყირგიზეთის რესპუბლიკის, მოლდოვას, რუმინეთის, სერბეთის, თურქეთის, უკრაინისა და ამერიკის შეერთებული შტატების საჯარო უწყებებისა და უნივერსიტეტების წარმომადგენლები.

• The Ministry of Internal Affairs of Georgia hosted the participants of the NATO ...
The Ministry of Internal Affairs of Georgia hosted the participants of the NATO Science for Peace and Security Program
The Ministry of Internal Affairs of Georgia (MIA) hosted participants of a training conducted within the framework of the NATO Science for Peace and Security Program – “Cooperative Solutions to Critical Security Issues in the Black Sea Region”.
With the support of MIA, training participants visited the Administrative Boundary Line in Didi Khurvaleti.
The training participants also visited LEPL Academy of the MIA, where they had the chance to view Academy’s infrastructure and to familiarize themselves with the simulation exercises. Employees of the Academy and the Central Criminal Police Department gave a presentation on the MIA Academy and shared Georgia’s experience in the sphere of fight against Trafficking in Black Sea region.
Participants of the training, that will be held on June 8-12, 2015, are representatives of state institutions and universities from: Egypt, Germany, Georgia, Kyrgyz Republic, Moldova, Romania, Serbia, Turkey, Ukraine and the USA.