• საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი ბულგარეთის ვიცე-პრემიერს, შინაგან საქმეთა მ...
შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი მღებრიშვილი საქართველოში ოფიციალური ვიზიტით მყოფ ბულგარეთის ვიცე-პრემიერსა და შინაგან საქმეთა მინისტრს - რუმიანა ბაჩვაროვას შეხვდა.
რუმიანა ბაჩვაროვამ სამინისტროს ეზოში, სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს დაღუპულ პოლიციელთა მემორიალი გვირგვინით შეამკო.
მხარეებმა ხელი მოაწერეს შეთანხმებას „საქართველოსა და ბულგარეთის რესპუბლიკას შორის საგანგებო სიტუაციებისგან დაცვის სფეროში თანამშრომლობის შესახებ“. შეთანხმება მიზნად ისახავს საგანგებო სიტუაციების სფეროში ორმხრივი თანამშრომლობის გაღრმავებას და ამისთვის შესაბამის სამართლებრივ საფუძველს ქმნის.
გიორგი მღებრიშვილი სტუმარს სამინისტროს საქმიანობისა და ევროატლანტიკური ინტეგრაციის კუთხით განხორციელებული და მიმდინარე რეფორმების შესახებ ესაუბრა. მხარეებმა ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის ერთობლივი ძალისხმევის მნიშვნელობას გაუსვეს ხაზი და ტრანსნაციონალური ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის სფეროში თანამშრომლობის გაძლიერების სურვილი გამოთქვეს, რაც ერთობლივი სამუშაო ჯგუფების, გამოცდილების გაზიარების და შესაძლებლობების გაზრდის გზით განხორციელდება.
საქართველოს და ბულგარეთის შს მინისტრებმა იმედი გამოთქვეს, რომ სამართალდაცვით სფეროში ორ ქვეყანას შორის თანამშრომლობა მომავალში კიდევ უფრო გაღრმავდება.

Minister of Internal Affairs of Georgia Giorgi Mghebrishvili held a meeting with his Bulgarian colleague and Deputy Prime Minister Rumiana Bachvarova.
In the yard of the Ministry Rumiana Bachvarova laid a wreath on the memorial of the police officers fallen in the line of duty.
Parties have signed the Agreement between Georgia and the Republic of Bulgaria on Cooperation in the Field of Protection from Disasters. The Agreement envisages development of bilateral cooperation in the field of management of emergency situations and establishes legal framework for its implementation.
Giorgi Mghebrishvili informed guests about competences of the Ministry and the accomplished and ongoing reforms towards European integration. The parties emphasized the importance of mutual efforts to successfully tackle organized crime and expressed mutual willingness to enhance cooperation in the field of combatting transnational organized crime though establishing working groups, sharing best practices and capacity building.
The parties expressed their hope that their cooperation in law enforcement will further develop in the future.