• საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა სენაკში ყაჩაღობის ფაქტზე ერთი პირი შემთხვევის ...
შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამმართველოს თანამშრომლებმა, 1967 წელს დაბადებული ზ. შ. ყაჩაღობის ბრალდებით ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 25 ივნისს, ქ. სენაკში, ჭავჭავაძის ქუჩაზე, ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღის გამოყენებით ერთ-ერთი ელექტროტექნიკის მაღაზია დააყაჩაღა. ყაჩაღობის ფაქტს შეესწრო საპატრულო ეკიპაჟი. პატრულ-ინსპექტორებმა ირაკლი მარღანიამ და ვეფხვია სიჭინავამ მყისიერად მოახდინეს რეაგირება, განახორციელეს გაქცეული ზ.შ.-ს დევნა და იგი შემთხვევის ადგილიდან რამდენიმე მეტრში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ,,ა-კა-ემ“-ის სისტემის ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, 2 მჭიდი და 50 საბრძოლო ვაზნა, „ეფ-1“-ის ტიპის მსხვრევადი ხელყუმბარა და დანა ამოიღეს.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების და ყაჩაღობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 236-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით და 179-ე მუხლით).

• Armed robbery solved by MIA
The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti division of the Patrol Police detained Z.Sh. (DoB 1967) for armed robbery.
Investigation established that on June 25 detainee armed with automatic weapon broke into one of the shops located in Senaki. The fact of armed robbery was witnessed by the patrol crew. Patrol –Inspectors Irakli Marghania and Vepkhia Sitchinava made a quick response as a result of which they went after the offender and managed to detain him several meters away from the place of crime.
As a result of investigative activities law enforcers seized AKM automatic weapon, two cartridges and 50 bullets as well as F-1 hand grenade and knife.
Investigation is in progress on the fact of armed robbery and illegal purchase, keeping and carrying of firearms and ammunition, article 179 and 236 II and III parts of the criminal Code.