• საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა საზღვრის უკანონო კვეთის და საზღვარზე მიგრანტი...
საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა საზღვრის უკანონო კვეთის და საზღვარზე მიგრანტის უკანონო გადაყვანის ბრალდებით თურქეთის მოქალაქეები დააკავეს
შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა 1983 წელს დაბადებული, თურქეთის მოქალაქე ტოფაკ ო. საქართველოს სახელმწიფო საზღვარზე მიგრანტის უკანონო გადაყვანის ბრალდებით, ხოლო ასევე თურქეთის მოქალაქე, 1979 წელს დაბადებული ქენან დ. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონო გადაკვეთის ბრალდებით სარფის საბაჟო გამშვებ პუნქტში დააკავეს.
საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა სარფის საბაჟო გამშვები პუნქტის ნეიტრალურ ზონაში, თურქეთის მოქალაქე ტოფაკ ო-ს კუთვნილი ავტომანქანა „ფორდის“ დათვალიერებისას შენიშნეს, რომ ავტომანქანის სალონში ჩალაგებულ ტანსაცმელს შორის მგზავრი იყო დამალული. სამართალდამცველებმა მძღოლიც და მისი მგზავრიც შეაჩერეს და შესაბამისი სამართლებრივი პროცედურების ჩატარების შედეგად დააკავეს.
გამოძიება ტოფაკ ო-ს მიმართ საქართველოს სახელმწიფო საზღვარზე მიგრანტის უკანონო გადაყვანის ფაქტზე (საქართველოს სსკ-ს 19-344-ე პრიმა მუხლის 1-ლი ნაწილით), ხოლო მისი მგზავრის მიმართ საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონო გადაკვეთის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 19-344-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

• Patrol Police officers detained Turkish citizens for attempting to take migrant ...
Patrol Police officers detained Turkish citizens for attempting to take migrant covertly across the state border and for illegal crossing of the Georgian state border
The officers of Ajara Main Division of the Patrol Police Department detained Turkish citizen Topak O. (DoB 1983) for attempting to take migrant covertly across the state border, while another Turkish citizen Kenan D. (DoB 1979) was detained for illegal crossing of Georgian state border at “Sarpi” customs.
While examining Topak. O’s “Ford” made vehicle in the neutral zone of “Sarpi” customs patrol police officers noticed a passenger hiding behind the packed clothes in the cabin. Law enforcers detained both of the Turkish citizens after having conducted relevant legal procedures.
Investigation against Topak O. is in progress on the fact of attempting to take a migrant covertly across the state border (article 19-1344, I part) while investigation against the passenger (migrant) is in progress on the fact of illegal crossing of the Georgian state border (article 19-344, I part) envisaged by the Criminal Code.