• საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა საგზაო პოლიციის ევროპის რეგიონალური ...
საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა საგზაო პოლიციის ევროპის რეგიონალური ქსელის შეხვედრაში მიიღო მონაწილეობა
საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა - ვაჟა სირაძემ საგზაო პოლიციის ევროპის რეგიონალური ქსელის პირველ შეხვედრაში მიიღო მონაწილეობა, რომელიც სტამბოლში გაიმართა.
საგზაო პოლიციის ევროპის რეგიონალური ქსელის შეხვედრაში მონაწილეობა ასევე მიიღო საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის, თბილისის მთავარი სამმართველოს უფროსმა - ლაშა ჯოხაძემ.
შეხვედრის ძირითად მიზანს წარმოადგენდა სხვადასხვა სახელმწიფოების სამართალდამცავ უწყებებს შორის საგზაო უსაფრთხოების სფეროში საერთაშორისო თანამშრომლობის გაძლიერება, გამოცდილებისა და საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარება, ასევე, საერთო მიდგომების შემუშავება ზემოხსენებული მიმართულებით.
შეხვედრის ფარგლებში, მონაწილე სახელმწიფოების მიერ წარმოდგენილი იყო პრეზენტაციები საგზაო უსაფრთხოების სფეროში არსებული გამოწვევებისა და მათი ეფექტიანად დაძლევის თემატიკაზე, ასევე, აღნიშნულ სფეროში საერთაშორისო და უწყებათაშორისი თანამშრომლობის მნიშვნელობაზე.
ღონისძიებაში მონაწილეობდნენ 50-ზე მეტი სახელმწიფოს სამართალდამცავი უწყებების ხელმძღვანელი პირები და სხვადასხვა საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლები.

• The director of the Patrol Police Department has participated in the meeting of ...
The director of the Patrol Police Department has participated in the meeting of the Regional Network of European Traffic Police Agencies
The director of the patrol police department - Vazha Siradze participated in the first meeting of the Regional Network of European Traffic Police Agencies, which was held in Istanbul.
Lasha Jokhadze, head of the Tbilisi Main Division of the Patrol Police Department, also took part in the meeting of the European Regional Network of Road Traffic Police Agencies.
The main goal of the meeting was to strengthen international cooperation, share experience and the best practices in the field of road safety among different state authorities , as well as to develop common approaches in the abovementioned direction.
Within the framework of the meeting, presentations were made by the participating states on the topics of challenges in the field of road safety and their effective overcoming, as well as the importance of international and inter-agency cooperation in the abovementioned field.
Heads of law enforcement agencies of more than 50 countries and representatives of various international organizations participated in the event.