• პროექტი „უსაფრთხო ქალაქი“-ს ფარგლებში შს მინისტრის მოადგილემ გორში სამოქალაქო სა...
პროექტი „უსაფრთხო ქალაქი“-ს ფარგლებში შს მინისტრის მოადგილემ გორში სამოქალაქო საზოგადოებასთან შეხვედრა გამართა
შს მინისტრის მოადგილე არჩილ თალაკვაძემ, დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრის ინიციატივით, პროექტ „უსაფრთხო ქალაქი“-ს ფარგლებში, ქალაქ გორში სამოქალაქო საზოგადოებასთან შეხვედრა გამართა. შეხვედრაზე შს მინისტრის მოადგილე არჩილ თალაკვაძე მოქალაქეებს სამინისტროს მიერ დანაშაულის პრევენციის, დანაშაულთან ბრძოლის, კანონის უზენაესობის და ადამიანის უფლებების დაცვის კუთხით გაწეული სამუშაოს, ასევე, მიმდინარე და დაგეგმილი რეფორმების შესახებ ესაუბრა, ამომწურავი ინფორმაცია მიაწოდა და მათ შეკითხვებს უპასუხა.
პროექტის მიზანია საქართველოს რეგიონებში მოსახლეობისთვის შსს-ს საქმიანობაზე მეტი ინფორმაციის მიწოდება, დანაშაულის პრევენციის მნიშვნელობის და ამ კუთხით არსებული გამოწვევების სათემო დონეზე განხილვა, ადგილობრივი საზოგადოებისთვის საინტერესო საკითხების იდენტიფიცირება და არსებულ პრობლემებზე რეაგირება.
პროექტის ფარგლებში დაგეგმილ შეხვედრებში მონაწილეობას მიიღებენ ახალგაზრდები, ადგილობრივი არასამთავრობო ორგანიზაციების, საზოგადოებრივი ჯგუფების და სამოქალაქო საზოგადოების სხვა სეგმენტების წარმომადგენლები. პროექტი „უსაფრთხო ქალაქი“ ხელს შეუწყობს პოლიციის აქტივობის შესახებ ინფორმირებულობის ამაღლებას რეგიონებში და მეორე მხრივ, შსს-ს საშუალებას მისცემს მიიღოს ინფორმაცია და რეაგირება მოახდინოს თემში არსებულ პრობლემებზე.
მიმდინარე წლის თებერვლიდან აპრილის ჩათვლით, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ორგანიზებითა და USAID-ის დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრების მხარდაჭერით, პროექტ „უსაფრთხო ქალაქი“-ს ფარგლებში, საქართველოს 10 ქალაქში ადგილობრივ სამოქალაქო საზოგადოებასთან თემატური შეხვედრები ჩატარდება. შეხვედრებში შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილეები, შსს-ს ადმინისტრაციის და სხვადასხვა დეპარტამენტის ხელმძღვანელები მიიღებენ მონაწილეობას.

• Deputy Minister held meeting with civil society in Gori within the frames of ”Sa...
Under the initiative of “Center for Civic Engagement” Deputy Minister of Internal Affairs Archil Talakvadze held meeting in Gori with civil society within the frames of “Safe City” project. At the meeting Deputy Minister discussed activities held by MIA in the field of crime prevention, law supremacy, protection of human rights, and fight against crime. Archil Talakvadze also discussed ongoing and scheduled reforms of the Ministry and provided comprehensive answers to all questions of the public.
Aim of the project is to provide population of regions with more information regarding activities of the Ministry, the importance of crime prevention and to discuss the existing challenges on the regional level. Project is also aimed at identification of issues which are topical for the population and making response on the recent problems.
Meetings, which will be held within the frames of the project, will be attended by the youth and representatives of non-governmental organizations, public groups and civil sector as well as representatives of other segments’ representatives. Project “Safe City” will help to raise awareness of police activities in regions and on the other hand, will enable the Ministry to receive information and make response on the existing problems in the province.
Beginning from February till May, under the organization of the Ministry of Internal Affairs and with the support of USAID Centers of Civic Engagement, thematic meetings will be held in 10 cities of the country with the local civil sector within the frames of “Safe City” project. Meetings will be held with participation of the Deputy Ministers of the Ministry of Internal Affairs, high officials from MIA Administration and other Departments of the agency.