• პოლონეთის პოლიციის დელეგაცია შინაგან საქმეთა სამინისტროს საექსპერტო-კრიმინალისტი...
პოლონეთის პოლიციის დელეგაცია შინაგან საქმეთა სამინისტროს საექსპერტო-კრიმინალისტიკურ დეპარტამენტს ესტუმრა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საექსპერტო-კრიმინალისტიკურ დეპარტამენტს პოლონეთის პოლიციის მთავარი კომენდანტის მოადგილე, გენერალ-მაიორი პაველ დობროჯეი, დელეგაციასთან ერთად ეწვია. დეპარტამენტს ასევე ესტუმრა საქართველოში პოლონეთის რესპუბლიკის ელჩი, მარიუშ მაშკევიჩი.
სტუმრებს საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტის დირექტორმა, სერგო ძაგნიძემ უმასპინძლა და მათ უწყების მუშაობის სპეციფიკა გააცნო.
პოლონეთის პოლიციის მთავარი კომენდანტის მოადგილემ, პაველ დობროჯეიმ და დელეგაციის წევრებმა დაათვალიერეს: ბიოლოგიური ექსპერტიზის, ნარკოტიკული საშუალებებისა და ფარმპრეპარატების ექსპერტიზის, ბალისტიკური ექსპერტიზის, დაქტილოსკოპიური ექსპერტიზის, ჰაბიტოსკოპიური, ფოტო-ვიდეო ექსპერტიზის, კომპიუტერულ-ტექნიკური ექსპერტიზის და სხვა ლაბორატორიები.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტი განთავსებულია თანამედროვე სტანდარტების ახალ შენობაში. დეპარტამენტის ლაბორატორიებს მინიჭებული აქვთ შესაბამისი საერთაშორისო აკრედიტაციები.

National Police delegation of Poland visited Forensic-Criminalistics department of the Ministry of Internal Affairs
The Deputy General Inspector of the National Police, Major General Paweł Dobrodziej along with the delegation of the National Police of the Republic of Poland visited Forensic-Criminalistics Department of the Ministry of Internal Affairs. The Ambassador of the Republic of Poland to Georgia, Mariusz Maszkiewicz, also accompanied the delegation tour to the Forensic-Criminalistics Department.
The guests were hosted by the Director of Forensic-Criminalistics Department, Sergo Dzagnidze, who familiazired guests with specifics of the Department operation.
The Deputy General Inspector of the National Police, Paweł Dobrodziej and members of the delegation visited: Biological, Drugs and Pharmaceuticals Examination, Ballistics, Fingerprints, Facial Recognition, Photo-Video and Computer-Technical Examination and other laboratories.
The Forensic-Criminalistics Department of the Ministry of Internal Affairs is located in a newly constructed building in line with modern standards. The laboratories of the department have already obtained relevant international accreditations.