• პოლიციამ თელავში მომხდარი დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია ერთი პირ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თელავის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1979 წელს დაბადებული გ. ა., ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით, ცხელ კვალზე დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 3-დან 6 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 20 მაისს ქალაქ თელავში, ურთიერთშელაპარაკებისას, ცივი იარაღით, 1992 წელს დაბადებულ გ.ბ.-ს სხეულზე დაზიანება მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი სამედიცინო დაწესებულებაში გადაიყვანეს. მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, გ.ა. თელავში დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ფაქტზე მიმდინარეობს, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით.

• Police solved the fact of wounding in Telavi - one individual is detained
The officers of Telavi Regional Division of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-investigative activities on the fact of intentional serious damage of health detained G.A. (DoB: 1979). The crime committed by him envisages imprisonment from 3 to 6 years in length.
The investigation established that on May 20 of the current year, in Telavi, the offender during the verbal conflict inflicted body injuries with a cold arm to G.B. (DoB: 1992) and escaped from the scene. The injured individual was transferred to a medical facility. His life is not in danger.
As a result of immediate searching and investigative activities the law enforcers detained G.A. in Telavi. The weapon of the crime – knife – was seized by the police as material evidence.
Investigation is in progress on the fact of intentional serious damage to health (I part of the Article 117 of the Criminal Code of Georgia).