• პოლიციამ თბილისში მომხდარი ბინის გაქურდვის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებული...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს განსაკუთრებით მნიშვნელოვან საქმეთა სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1969 წელს დაბადებული, წარსულში ბინის ქურდობისთვის მრავალჯერ ნასამართლევი ზ.ბ. თბილისში დააკავეს.
მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 4-დან 7 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა თბილისში, დიდი დიღმის დასახლებაში, ერთ-ერთი მოქალაქის კუთვნილ საცხოვრებელ ბინაში უკანონოდ შეაღწია, საიდანაც ოქროს ნივთები და ძვირფასეულობა მოიპარა. სამართალდამცველებმა ზ.ბ. იმ დროს დააკავეს, როდესაც იგი ნაქურდალ ნივთებთან ერთად მიმალვას ცდილობდა.
პოლიციამ, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, მოპარული ძვირფასეულობა და ოქროს ნივთები სრულად, ნივთმტკიცებად ამოიღო. ასევე, ამოღებულია ქანჩი და კუსტარულად დამზადებული, კარის გასაღები ხელსაწყოები, მათ შორის ე.წ. „ატმიჩკები“.
ბინაში უკანონო შეღწევით ქურდობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 177-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Case of apartment burglary solved by Police - one person detained
The officers of the Main Division for the Fight against Organized Crime under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate investigative activities held on the basis of operative information, detained Z.B. (DoB 1969) in Tbilisi (several times convicted in past for the apartment burglary charges).
Investigation established that detainee illegally penetrated the apartment located in Didi Digomi district and stole jewelry as well as other valuable items. Law enforcers managed to detain the offender when he was planning to leave the site with illegally appropriated items.
During the personal search police seized stolen jewelry and other valuable items as evidence. Law enforcers also seized screwdriver and handmade appliances applied for breaking door locks.
Investigation is in progress on the fact of theft committed by illegally entering other’s premises or storage facility, article 177 envisaged by the Criminal Code.