• პოლიციამ ბათუმში მომხდარი ქურდობის ფაქტები გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ბათუმის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წარსულში ქურდობისთვის ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი, 1993 წელს დაბადებული თ.ღ., მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, ბათუმში დააკავეს. მას ბრალი სადგომში ან სხვა საცავში უკანონო შეღწევით არაერთგზის ჩადენილ ქურდობაში ედება.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული მიმდინარე წლის 2 ივნისს, ბათუმში მდებარე საკათედრო ტაძარში მართლსაწინააღმდეგოდ დაეუფლა 30 ლარამდე თანხას და საეკლესიო ნივთებს, რის შემდეგაც შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
გამოძიებით ასევე დადგინდა, რომ თ.ღ.-მ მიმდინარე წლის მარტში, ბათუმში, ერთ-ერთ მოქალაქეს საფულე და მობილური ტელეფონი მოჰპარა, ხოლო მაისში - სავაჭრო ჯიხური გაქურდა და გასაყიდ სუვენირებს უკანონოდ დაეუფლა.
პოლიციამ ნაქურდალი ნივთები ნივთმტკიცების სახით ამოიღო.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ და „ბ“ ქვეპუნქტებით და ამავე მუხლის მე-3 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც გულისხმობს სადგომში ან სხვა საცავში უკანონო შეღწევით არაერთგზის ჩადენილ ქურდობას, რამაც მნიშვნელოვანი ზიანი გამოიწვია.

• Police solved the fact of stealing in Batumi- one person detained
The officers of Batumi police division of Adjara Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained previously convicted for stealing and currently on probation T.Gh. (DoB 1993) on the basis of the relevant court decision in Batumi. He is accused of stealing multiple times by illegally trespassing into storage facility.
Investigation established that on June 2, detainee illegally appropriated cash up to 30 GEL and other items in Batumi cathedral church and fled from the place of crime.
Investigation also established that in March of the current year, T.Gh. stole wallet and mobile phone from the civilian, while in May robbed the trade booth and illegally appropriated souvenirs.
The stolen items were seized by police as evidence.
Investigation is in progress on the fact of stealing multiple times by illegally trespassing into storage facility, causing substantial damage, article 177, II part, sub-paragraph A and B of the Criminal Code of Georgia.