• პოლიცია ქობულეთის მუნიციპალიტეტის ადმინისტრაციულ ერთეულებში სპეციალური საკარანტი...
პოლიცია ქობულეთის მუნიციპალიტეტის ადმინისტრაციულ ერთეულებში სპეციალური საკარანტინო რეჟიმის აღსრულებას უზრუნველყოფს
უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილების შესაბამისად, მაღალი ეპიდემიოლოგიური რისკის გამო, ქობულეთის მუნიციპალიტეტის ადმინისტრაციულ ერთეულებში - გვარა, მუხაესტატე, ლეღვა, წყავროკა მკაცრი საკარანტინო შეზღუდვები დაწესდა. საგანგებო მდგომარეობის ფარგლებში დაწესებული მკაცრი საკარანტინო შეზღუდვების და საზოგადოებრივი წესრიგის დაცვას ადმინისტრაციულ ერთეულებში შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები 24 საათის განმავლობაში უზრუნველყოფენ.
საკარანტინო პირობები და სპეციალური რეჟიმი ქობულეთის მუნიციპალიტეტის ადმინისტრაციულ ერთეულებში მოქალაქეთა შესვლისა და გამოსვლის შეზღუდვასაც ითვალისწინებს. გვარას, მუხაესტატეს, ლეღვას და წყავროკას შემსვლელ და გამსვლელ, საგანგებოდ მოწყობილ სპეციალურ გამშვებ პუნქტებში კონტროლს პოლიცია და თავდაცვის ძალები განახორციელებენ.
გარდა ამისა, როგორც საკარანტინო ზონებში, ასევე, სპეციალურ გამშვებ პუნქტებში მოხდება მოქალაქეთა პირველადი თერმოსკრინინგი.
საგანგებო მდგომარეობის ფარგლებში დაწესებული მკაცრი საკარანტინო შეზღუდვების და საზოგადოებრივი წესრიგის დაცვას პოლიცია მარნეულის, ბოლნისის და ლენტეხის მუნიციპალიტეტებშიც უზრუნველყოფს.

• Police forces ensure the implementation of strict quarantine restrictions in adm...
Police forces ensure the implementation of strict quarantine restrictions in administrative units of Kobuleti municipality
Based on the decision of the Interagency Coordination Council of the Government of Georgia, due to high epidemiological risks, strict quarantine restrictions have been imposed in some of the administrative units of Kobuleti municipality, namely in: Gvara, Mukhaestate, Leghva and Tskavroka. Enforcement of the strict quarantine restrictions will be implemented by the Ministry of Internal Affairs in a round-the-clock regime.
Terms of quarantine also include restriction of the movement of local population inside and outside the mentioned administrative units of Kobuleti Municipality. The movement of citizens at the police checkpoints, arranged in Gvara, Mukhaestate, Leghva and Tskavroka administrative units, is strictly monitored by the officers of the Ministry of Internal Affairs and representatives of the Ministry of Defense.
In addition to the mentioned, citizens will also undergo initial thermal screening at the arranged checkpoints as well as in the quarantine zone.
Strict quarantine regulations imposed within the frames of the state emergency regime is enforced by police forces in Marneuli, Bolnisi and Lentekhi municipalities.