• პატრულმა დიდი ოდენობით დაკარგული თანხა მფლობელს დაუბრუნა
შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის მცხეთა-მთიანეთის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, სოფელ წეროვანთან, 1987 წელს დაბადებული ფრიდონ კუსრაევისგან მიიღეს შეტყობინება, რომ სამარშრუტო ტაქსში დარჩა ჩანთა, რომელშიც 11 ათასი აშშ დოლარი ჰქონდა. პატრულ-ინსპექტორებმა შეტყობინების მიღებისთანავე თბილისისკენ მოძრავი ავტომანქანის სავარაუდო მონაცემები თბილისის საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებს გადასცეს.
სამართალდამცველებმა სამარშრუტო ტაქსი თბილისში, დადიანის ქუჩაზე გააჩერეს და ფულიანი ჩანთა იპოვეს. პატრულმა ნაპოვნი თანხა კანონიერ მფლობელს დაუბრუნა.

• Patrol Police officers returned the lost bag with cash to the owner
The officers of Mtskheta-Mtianeti Main Division of Patrol Police Department received report in vicinities of Tserovani village from Fridon Kusraevi (DoB 1987) that he left the bag full of cash (11 thousand dollars). Patrol-inspectors send information regarding the vehicle to the Tbilisi Division of Patrol Police which was moving to the direction of the capital.
Law enforcers managed to stop the vehicle on Dadiani Street, Tbilisi and found the lost bag. Patrol inspectors returned the found sum to the legal owner.