• გიორგი მღებრიშვილმა გერმანელ კოლეგას სამძიმრის წერილი გაუგზავნა
გერმანიის ფედერაციულ რესპუბლიკაში მომხდარ ტერაქტთან დაკავშირებით, საქართველოს შს მინისტრმა, გიორგი მღებრიშვილმა გერმანიის ფედერალური რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრ ტომას დე მეზიერს სამძიმრის წერილი გაუგზავნა.
„საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და ქართველი ხალხის სახელით გამოვხატავ ღრმა მწუხარებას 2016 წლის 19 დეკემბერს, ბერლინის ცენტრში, საშობაო ბაზრობაზე მომხდარ ტერორისტულ აქტთან დაკავშირებით, რამაც გამოიწვია 12 ადამიანის დაღუპვა და 50-მდე ადამიანის დაშავება.
ნება მომეცით, ამ მწუხარების ჟამს, თანაგრძნობა გამოვუცხადო დაღუპულთა ოჯახებს და ყველა იმ ადამიანს, ვინც ამ საშინელი ტერორისტული აქტის შედეგად დაზარალდა. თითოეულ მათგანს ვუსურვებ გამძლეობასა და მორალურ მხნეობას. ჩვენ, გერმანელ ხალხს მტკიცე თანადგომას ვუცხადებთ ტერორიზმის წინააღმდეგ ბრძოლაში“, - ნათქვამია სამძიმრის წერილში.

• Minister of Internal Affairs sent a letter of condolence to his German colleague...
In connection with the terrorist attack in Germany, Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili sent a letter of condolence to the Minister of Interior of the Republic of Germany Thomas de Maiziere.
“On Behalf of the Ministry of Internal Affairs and Georgian people I would like to convey my deepest sorrow in connection with the terrorist attack which took place at the Christmas Market on December 19, 2016 in the center of Berlin, which caused the death of 12 people and left up to 50 civilians injured.
In the time of grief I would like to express my sympathy to the families of the diseased and to all people affected by the terrible terrorist attack. I wish each of them endurance and moral fortitude. We express our strong support to the German people in the fight against terrorism”- is written in the letter.