• გიორგი მღებრიშვილი მსოფლიო პოლიციელთა ოლიმპიადაში გამარჯვებულ შსს-ს თანამშრომლებ...
შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი მღებრიშვილი „მსოფლიო პოლიციისა და სახანძრო სამსახურის სპორტული ოლიმპიადა 2017“-ის გამარჯვებულ შსს-ს თანამშრომლებს შეხვდა და წარმატება მიულოცა. შს მინისტრმა ქართველი სპორტსმენი პოლიციელები სამინისტროს მედალიონებით - „განსაკუთრებული დამსახურებისთვის“ დააჯილდოვა.
„დღეს მე შსს-ს ის თანამშრომლები დავაჯილდოვე, რომლებმაც „მსოფლიო პოლიციისა და სახანძრო სამსახურის სპორტულ ოლიმპიადაზე“ 6 ოქროსა და 8 ვერცხლის მედალი მოიპოვეს. ისინი საუკეთესოები აღმოჩნდნენ მსოფლიოს 80-ზე მეტი ქვეყნის ათასობით მონაწილეს შორის, ასახელეს საქართველო და მისი პოლიცია.
მჯერა, რომ ჩვენი სპორტსმენი პოლიციელები კიდევ ბევრჯერ გაგვახარებენ თავიანთი წარმატებებით. მათი მიღწევები ძალიან მნიშვნელოვანია ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაციისთვის, რომელსაც შსს-ს ყოველთვის აქტიურად მხარს უჭერს“, - განაცხადა გიორგი მღებრიშვილმა.
საქართველოს შს სამინისტროს სხვადასხვა დეპარტამენტის 11 თანამშრომელმა აშშ-ში, კალიფორნიის შტატის ქალაქ ლოს-ანჯელესში, „მსოფლიო პოლიციისა და სახანძრო სამსახურის სპორტულ ოლიმპიადა 2017“-ზე სპორტის 5 სახეობაში იასპარეზა და 6 ოქროს და 8 ვერცხლის მედალი მოიპოვა.
აღნიშნული სპორტსმენები მსოფლიო ჩემპიონატებისა და საერთაშორისო ტურნირების მრავალგზის პრიზიორები არიან.
„მსოფლიო პოლიციისა და სახანძრო სამსახურის სპორტული ოლიმპიადა“ ტრადიციულად ორ წელიწადში ერთხელ, სხვადასხვა ქვეყანაში იმართება. მასში მსოფლიოს 80 ქვეყნიდან ათასობით მოქმედი და ყოფილი პოლიციელი, ასევე, მეხანძრე-მაშველი სპორტის 70-მდე სახეობაში ასპარეზობს.

• Giorgi Mgebrishvili met with the employees of MIA who competed and won at ”World...
Giorgi Mgebrishvili met with the employees of MIA who competed and won at ”World Police and Fire Games”
Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili met with MIA employees who participated and won in “World Police and Fire Games 2017” and congratulated them with victory. Minister awarded Georgian sportsmen with medals for “Exceptional Merits”.
“Today I awarded employees of the Ministry, who won 6 gold and 8 silver medals at the “World Police and Fire Games 2017”. They were the best among thousands of participants from more than 80 countries, Georgian sportsmen made police and whole country to be proud of them.
I believe that our sportsmen will make us proud many times with their success. Their achievements are very important for promoting healthy lifestyle, which is actively supported by the Ministry”-stated Minister of Internal Affairs.
11 employees of various MIA Departments participated in “World Police and Fire Games 2017” held in Los Angeles and won 6 gold and 8 silver medals.
“World Police and Fire Games 2017” is traditionally held every two years in different countries. Thousands of active and former police officers from around 80 countries participate in the event and compete in up to 70 sports types.