• გიორგი მღებრიშვილი ფინეთის შს მინისტრს შეხვდა
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი, გიორგი მღებრიშვილი ფინეთის შინაგან საქმეთა მინისტრს, პაულა რისიკოს შეხვდა.
როგორც გიორგი მღებრიშვილმა აღნიშნა, ორმხრივი თანამშრომლობის განვითარება სკანდინავიის ქვეყნებთან და, მათ შორის, ფინეთის რესპუბლიკასთან, საქართველოს შს სამინისტროსთვის ერთ-ერთი პრიორიტეტული საკითხია.
თავის მხრივ, ფინეთის შს მინისტრმა მაღალი შეფასება მისცა საქართველოსა და ევროპოლს შორის შეთანხმებას ოპერატიული და სტრატეგიული პარტნიორობის შესახებ. მისი თქმით, აღნიშნული შეთანხმება მნიშვნელოვანი წინგადადგმული ნაბიჯია საქართველოს ევროინტეგრაციის გზაზე.
საქართველოს შს მინისტრმა ფინელ კოლეგას უწყებაში განხორციელებული, მიმდინარე და დაგეგმილი რეფორმები გააცნო.
მხარეებმა საქართველოსა და ფინეთის შს სამინისტროებს შორის თანამშრომლობის გაღრმავების საკითხები განიხილეს, მათ შორის, საზოგადოებაზე ორიენტირებული პოლიციისა და სასაზღვრო უსაფრთხოების მიმართულებით.
ფინეთის შს მინისტრმა საქართველოს შს მინისტრი ჰელსინკში მიიწვია და მისგან თბილისში ოფიციალური მოწვევა მიიღო.

• Giorgi Mgebrishvili met Minister of Interior of Finland
The Minister of Internal Affairs of Georgia Giorgi Mgebrishvili met with the Minister of Internal Affairs of Finland Paula Risikko.
According to Giorgi Mgebrishvili, development of bilateral cooperation with the Scandinavian countries is one of the priorities for Georgia, including the Republic of Finland.
On the other hand, the Finnish Interior Minister highlighted the agreement between Georgia and Europol on the operational and strategic partnership. According to him, this agreement is an important step forward on the path of Georgia's Euro-integration.
Minister of Internal Affairs of Georgia introduced the current and planned reforms implemented in the Georgian Ministry of Internal Affairs to his Finnish counterpart.
The sides discussed the issues of deepening cooperation between the Ministries of Georgia and Ministry of Interior Finland, including the direction of public-oriented police and border security.
Finnish Interior Minister invited Georgian Interior Minister to Helsinki and received an official invitation from Tbilisi as well.