• გიორგი გახარია სტამბულში თურქეთის შინაგან საქმეთა მინისტრს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი გახარია სტამბულში სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში თურქ კოლეგას - სულეიმან სოილუს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა ორი ქვეყნის სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე ისაუბრეს. საუბარი, ასევე, შეეხო ორგანიზებული დანაშაულის, მათ შორის ქურდული სამყაროს წინააღმდეგ ბრძოლაში მიღწეულ შედეგებს.
შეხვედრაზე გიორგი გახარიამ და სულეიმან სოილუმ სამომავლო თანამშრომლობის გეგმებზეც იმსჯელეს, მათ შორის ორგანიზებული ტრანსსასაზღვრო დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლისა და ორი ქვეყნის უსაფრთხოების განმტკიცების მიმართულებით.

• Giorgi Gakharia held a meeting with Turkish Interior Minister in Istanbul
The Minister of Internal Affairs Giorgi Gakharia held the working visit with Turkish Interior Minister Sleyman Soylu.
At the meeting, the parties have discussed ongoing cooperation between two countries’ law enforcement agencies. The discussion was focused on the achievements in the fight against organized crime including thieves’ world.
Within the framework of the meeting, Giorgi Gakharia and Sleyman Soylu have discussed plans of future cooperation in the fight of transnational organized crime and enhanced security in both countries.