• განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის წვევამდელებს მომზადება განახლებული საბრ...
შსს-ს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის განსაკუთრებულ დავალებათა პირველი სამმართველოს ბაზაზე შემოდგომის გაწვევის 120 წვევამდელს საბრძოლო მომზადება განახლებული საბრძოლო გეგმის შესაბამისად ჩაუტარდათ.
წვრთნების განმავლობაში, საკარანტინო ასეულის პირადმა შემადგენლობამ პირველადი სამხედრო მომზადება გაიარა, სადაც წვევამდელებმა საბრძოლო იარაღიდან სროლის საწყისი ეტაპი და ტაქტიკური მომზადების ძირითადი საკითხები შეისწავლეს. ასევე, ჯარისკაცებმა ფიზიკური გამძლეობის ამაღლების მიზნით, 20-კილომეტრიანი მარშ-ნახტომი სრული ეკიპირებით განახორციელეს, რა დროსაც მათ მაღალი მოტივაცია და მხედრული სულისკვეთება გამოავლინეს.
ახალწვეულებთან ერთად, მარშ-ნახტომში მონაწილეობა მიიღეს: შსს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე თემურ ეუბიძემ, შტაბის უფროსის მოადგილე ტიტე მეძმარიაშვილმა, პირველი სამმართველოს უფროსმა მამუკა სეფიაშვილმა და სამმართველოს უფროსის მოადგილე ირაკლი ვანიშვილმა.

• Renewed combat training program was delivered to the conscripts of the Special...
The renewed training program was delivered to 120 conscripts drafted in autumn at the base of I Special Tasks Division of the Special Tasks Department of the MIA Special and Emergency Measures Center.
During the training, the conscripted company underwent initial military training, which covered the basic shooting and tactical course. The conscripts also completed 20 km march being fully equipped in order to enhance the physical endurance; they demonstrated high level of motivation and fighting spirit.
The representatives of the Special Tasks Department of the MIA Special and Emergency Measures Center also participated in the march of conscripts, namely: Deputy Director Temur Eubidze, Deputy Chief of Staff Tite Medzmariashvili, Head of I Division Mamuka Sepiashvili and Deputy Head of Division Irakli Vanishvili.