• განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის წარმომადგენელი ნატო-საქართველოს პროფესიულ...
განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის წარმომადგენელი ნატო-საქართველოს პროფესიული განვითარების პროგრამის ფარგლებში გამართულ ლიდერობის კურსში მონაწილეობს
საქართველოს შსს სპეცალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე ვიცე-პოლკოვნიკი თემურ ეუბიძე სასტუმრო „თბილისი მარიოტში“ გამართულ სტრატეგიული ლიდერობის პროგრამის ოთხდღიან კურსში მონაწილეობს. ტრენინგი ნატო-საქართველოს პროფესიული განვითარების პროგრამის ფარგლებში, საქართველოში გაერთიანებული სამეფოს საელჩოს, დიდი ბრიტანეთის თავდაცვის აკადემიისა და ქრენფილდის უნივერსიტეტის ერთობლივი ორგანიზებით ტარდება და მას ბრიტანელი ექსპერტები უძღვებიან.
კურსი ითვალისწინებს ისეთ საკითხებს, როგორიცაა, თანამედროვე ლიდერობის თეორიები; განსხვავებები მართვას, ლიდერობასა და მენეჯმენტს შორის; ინდივიდუალური და ორგანიზაციული კულტურა; ეთიკის თეორიები, კრიტიკული გადაწყვეტილებების მიღება და სხვა. სტრატეგიული ლიდერობის პროგრამაში საქართველოს სხვადასხვა უწყების ხელმძღვანელი თანამდებობის პირები მონაწილეობენ. კურსის დასასრულს მონაწილეებს სერთიფიკატები გადაეცემათ.

• The representative of the Special Tasks Department participates in the Leadershi...
The representative of the Special Tasks Department participates in the Leadership Course organized in the frame of NATO-Georgia Professional Development Programme
Deputy Director of the Special Tasks Department of the MIA Special and Emergency Measures Center Lieutenant-Colonel Temur Eubidze participates in the four-day Senior Leadership Program Course which takes place in “Tbilisi Marriott Hotel”. The training is organized in the framework of NATO-Georgia Professional Development Programme in conjunction with the British Embassy in Georgia, UK Defense Academy and Cranfield University, the course is delivered by the British experts.
The training course covers the topics related to the contemporary leadership theories, differences between command, leadership and management, individual and organizational cultures, ethical theories, critical decision-making in complex situations and etc. The senior officials of various Georgian Agencies take part in the Senior Leadership Programme. The certificates will be handed over to the participants at the end of the course.