• განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის სამცხე-ჯავახეთის ბაზას საჯარო სკოლების მო...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინიციატივითა და ორგანიზებით, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან თანამშრომლობით, საინფორმაციო-საგანმანათლებლო პროექტის „მართლწესრიგის უზრუნველყოფისა და დანაშაულის პრევენციის პროგრამა საჯარო სკოლებისთვის“ ფარგლებში, შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის სამცხე-ჯავახეთის სამხარეო განსაკუთრებულ დავალებათა სამმართველოს ასპინძის საჯარო სკოლების მე-10 კლასელები ეწვივნენ.
განსაკუთრებულ დავალებათა პირველი სამმართველოს წარმომადგენლებმა მოსწავლეებს სამხედრო სავალდებულო მოსამსახურეთა დღის განრიგი გააცნეს, საცხოვრებელი შენობები, სასწავლო ოთახები, სავარჯიშო დარბაზი, ბიბლიოთეკა და საწვრთნელი მოედანი დაათვალიერებინეს. მოზარდები წვევამდელთა თეორიული, სამწყობრო მეცადინეობის და პრაქტიკული წვრთნების პროცესს: ბარიერების გადალახვას, კედელზე დაშვებას, საბრძოლო ილეთებს და ტირში სროლას დაესწრნენ.
სკოლის მოსწავლეებისთვის სამმართველოს ბაზაზე არსებული აღჭურვილობის, ჯავშანტექნიკისა და სხვადასხვა სახეობის იარაღის გამოფენა მოეწყო. შეხვედრა ინტერაქტიულ ხასიათს ატარებდა. შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა მოსწავლეების შეკითხვებს ამომწურავი პასუხები გასცეს.

• Pupils of Public Schools visited Samtkhe-Javakheti Base of the Special Tasks Dep...
The Ministry of Internal Affairs in collaboration with the Ministry of Education and Science initiated and organized visit of the 10th grade pupils of Aspindza Public Schools to the base of Samtkhe-Javakheti Regional Special Tasks Division of the Special Tasks Department of the MIA Special and Emergency Measures Center within the framework of the informative-educational project “Maintenance of law and crime prevention program for public schools".
The representatives of Samtkhe-Javakheti Regional Special Tasks Division of the Special Tasks Department introduced to the pupils daily routine of the conscripts and showed them around their accommodation, classrooms, gymnasium, library and training area. The pupils attended the marching and theoretical/practical trainings of the conscripts: breaking barriers, wall climbing, martial techniques and shooting.
The armored vehicles, various kind of weapons and equipment located at the base of the Division were especially exhibited for the pupils. The meeting was delivered in a Q&A format. The representatives of the Ministry of Internal Affairs provided comprehensive answers to the questions of the pupils.