• განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტი აგრძელებს მონაწილეობას პროექტში – „მართლწე...
განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტი აგრძელებს მონაწილეობას პროექტში – „მართლწესრიგის უზრუნველყოფისა და დანაშაულის პრევენციის პროგრამა საჯარო სკოლებისთვის“
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის განსაკუთრებულ დავალებათა პირველ სამმართველოს, შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინიციატივითა და ორგანიზებით, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან თანამშრომლობით, საინფორმაციო-საგანმანათლებლო პროექტ „მართლწესრიგის უზრუნველყოფისა და დანაშაულის პრევენციის პროგრამა საჯარო სკოლებისთვის“ ფარგლებში, თბილისის N12 საჯარო სკოლის უფროსკლასელები ეწვივნენ.
განსაკუთრებულ დავალებათა პირველი სამმართველოს წარმომადგენლებმა მოსწავლეებს დაათვალიერებინეს სამხედრო სავალდებულო მოსამსახურეთა საცხოვრებელი შენობები, სასწავლო ოთახები, ბიბლიოთეკა და საწვრთნელი მოედანი. მოზარდები წვევამდელთა თეორიული, სამწყობრო მეცადინეობის და პრაქტიკულ წვრთნების პროცესს გაეცნენ. ღონისძიების ფარგლებში, მოსწავლეებისთვის სამმართველოს ბაზაზე არსებული აღჭურვილობის და ჯავშანტექნიკის გამოფენა მოეწყო. შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა მოზარდების შეკითხვებს ამომწურავი პასუხები გასცეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო აგრძელებს საინფორმაციო-საგანმანათლებლო კამპანიას, რომლის მიზანია მოზარდების სამოქალაქო ცნობიერების ამაღლება. ამ მასშტაბურ ღონისძიებაში როგორც დედაქალის, ასევე რეგიონების საჯარო სკოლების მოსწავლეები იღებენ მონაწილეობას.

• Special Tasks Department of the MIA Special and Emergency Measures Center has re...
Special Tasks Department of the MIA Special and Emergency Measures Center has relaunched the informative-educational project - “Maintenance of law and crime prevention program for public schools”
The Ministry of Internal Affairs in collaboration with the Ministry of Education and Science initiated and organized visit of the pupils of Tbilisi public school N12 to the base of I Special Tasks division of the Special Tasks Department of the MIA Special and Emergency Measures Center within the framework of the informative-educational project “Maintenance of law and crime prevention program for public schools".
The representatives of the Adjara Special Tasks division of the Special Tasks Department introduced to the pupils daily routine of the conscripts and showed them around their accommodation, classrooms, gymnasium, library and training area. The pupils were informed about the theoretical and practical aspects of trainings (breaking barriers, wall climbing, martial techniques, shooting ground). The armored vehicles, various kind of weapons and equipment located at the base of the Division were especially exhibited for the pupils. The meeting was delivered in a Q&A format. The representatives of the Ministry provided comprehensive answers to the questions of the pupils.